Taktik – nejdrsnější a nejkrásnější

Je to nekonečné dilema – investovat spoustu peněz do vysněného iPhonu a pak neustále riskovat, že tu nepochybně krásnou “placku” někde upustíte a poškodíte tak, že vás oprava bude stát další, nemalou sumu peněz? Jistě, na trhu najdete hned několik speciálních outdoorových pouzder. Ale co si budeme namlouvat? Většina vypadá jako gumový tank a to je pro spoustu uživatelů, kteří si kupují iPhone i kvůli jeho designu, nehezká představa:-( S tím se nicméně nehodlal smířit vývojář Scott Wilson z Chicaga, který už před časem navrhnul a spolu s dalšími kolegy zkonstruoval unikátní pouzdro Taktik. A trefil se do černého !!! Mimochodem, už letos v létě představil svůj nápad na populárním webu pro startupy Kickstarter, kde si jako cílovou částku pro realizaci projektu stanovil neskromných 150 tisíc amerických dolarů. A světe, div se….Za měsíc, během kterého se mohl ucházet o podporu návštěvníků webu mu přispěvatelé poslali rekordní sumu přes 680 000,- dolarů !!! A myslím, že oprávněně. Podívejte se na promo video, kterým se tehdy majitelům iPhonu 4/4S, kteří hledali ideální ochranné pouzdro pro svého “miláčka”, Scott prezentoval:

Pouzdro je nárazuvzdorné a používá patentovaný, 9 mm silný silikonový obal, který je stlačený mezi dva rámy z eloxovaného hliníku. Přední panel potom obsahuje těsnící prvky, aby byl přístroj dostatečně chráněn třeba proti dešti a průsakům vody. Přitom nedochází k omezování žádné z funkcí iPhonu, na které jste zvyklý. A protože koncept je evidentně úspěšný, musela přijít aktuálně i varianta Taktik pro nedávno uvedený iPhone 5. Ještě sice není v prodeji, ale už má za sebou finální vývoj a začíná se vyrábět. Objednávky bude podle všeho možné posílat patrně ještě do konce roku.

Taktik pouzdro foto 5 černá barva

Mimochodem, když jsem u objednávání, patrně vás bude zajímat cena. Pro iPhone 4/4S začíná základní varianta na částce 99,95,- dolarů bez poštovného.

Taktik pouzdro foto 3 růžová barva

Osobně bych ale doporučoval si připlatit 25,- dolarů navíc a vsadit na verzi s populárním materiálem Gorilla Glass pro dokonalejší ochranu přední části telefonu. Nevím jak vy, ale já Schottovi velice fandím, protože vymyslet konstrukci outdoorového pouzdra, které ke všemu bude vypadat jako designový skvost, si rozhodně zaslouží palec nahoru. A na závěr jedna skvělá zpráva pro něžné dámy s psíkem a blonďatými vlasy (nic proti psům, dámám, ani blondýnkám). Ano !!! Gentleman Scott myslel i na vás, takže toužíte-li z jakéhokoliv důvodu po podobném pouzdru, věřte, že i vy si vyberete, protože kromě tradiční černé, působivé bílé, univerzální stříbrné a stavební žluté, se Taktit dá koupit i v růžové barvě. A to je důvod k zamyšlení:-) Nebo se pletu ?

Více se o Taktiku dozvíte na webu, kde si ho můžete rovnou i objednat. Prozatím pro verzi 4/4S, zanedlouho i pro novou pětku:-) Najdete ho ZDE. Ochraně a chytrým vývojářům zdar !