Instagram představil Příběhy – jistou kopii Snapchatu

Instagram je populární obrázkovou sociální sítí, která se stále snaží přinášet nové možnosti a funkce. Nově přibyly příběhy, i když tak úplně nové ani vlastně nejsou.

Kdo používáte aplikaci Snapchat, tak je znáte. Instagram je chtěl už dlouho, protože Facebook (který Instagram vlastní) chtěl Snapchat za nemalý peníz koupit. To se mu nepovedlo, a tak si řekl, že přijde se svým řešením. Do aplikace tedy přidal příběhy, které se chovají velice podobně, jako právě ty na Snapchatu.

S poslední aktualizací mobilní aplikace vám přibude možnost příběhy nejen prohlížet, ale i vytvářet. Pokud se vám v titulu nezobrazí hned, tak nezoufejte. Díky velkému množství uživatelů se tato funkce bude uvolňovat postupně a její zpřístupnění může trvat i nějaký ten týden. Příběhy si užijete nejen na iOS, ale i na platformě Android. Majitelé Windows Phone zařízení klasicky ostrouhají.

 

Prožijte příběh svých přátel, oni prožijí ten váš

Princip příběhů není složitý. Skrze ikonu v levém horním rohu domovské obrazovky vytvoříte prezentaci z fotografií, nebo natočíte video, přidáte emotikony, malůvky, či jen text a výsledek sdílíte. Vašim přátelům se takový příspěvek objeví na jejich Timeline jako první formou kruhového snímku vašeho profilového obrázku. Tam však vydrží jen 24 hodin, pak bude nenávratně smazán.

Když příspěvek není ještě shlédnutý, bude orámován kruhem v barvách instagramové ikony. V opačném případě bude šedý, takže přehled o tom, co jste viděli a co ne, máte. Příběhy ale nemůžete lajkovat ani komentovat, jde na ně reagovat jen formou DM uživateli, který je do Instagramu sdílel.

Komu se takto soukromé informace zobrazí, si naštěstí můžete sami určit v nastavení aplikace. Zároveň si i zvolíte, od koho chcete příběhy vidět vy – uživatele jednoduše zablokujete skrze nabídku třech teček při procházení jeho účtu.

Líbí se vám tato novinka v Instagramu a myslíte si, že budou mít příběhy úspěch? Řekněte nám to do komentářů pod článkem.