Rollage app – Pocta Jiřímu Kolářovi

Česká vývojářská buňka Woo & Doo v dohledné době uvede do App Store novou aplikaci s názvem Rollage, kterou vzdá poctu výtvarníkovi a básníkovi Jiřímu Kolářovi. A věřte, že je se na co těšit ! Aplikace umí jednu z Kolářových technik – roláž (Rollage), při níž v  iPhonu velmi snadno a rychle vytvoříte koláž dvou motivů (fotografií). Slouží k tomu předdefinované styly, s nimiž můžete pracovat v několika variantách.

“Inspirací nám bylo dílo spíše v zahraničí proslaveného umělce, básníka a výtvarníka Jiřího Koláře. Zabýval se především kolážemi a sám vytvořil nové varianty jako muchláž, proláž a roláž. S touto technikou posléze pracovalo několik dalších výtvarníků, ale hlavně fotografů,”  říká o chystané novince kreativní ředitel Woo & Doo David Hanousek.

Roláž = Rollage je technika, kdy jsou jedna nebo dvě fotografie rozstříhány či skalpelem nařezány na proužky a poté střídavě nalepeny.

Více vám přiblíží promo video. Aplikace bude ke stažení ZDARMA a jakmile se objeví v App Store, určitě vám o tom podám zprávu. Více takových app !!!

P.S. O práci Woo & Doo  jsem psal již před časem v souvislosti s aplikací Tripty, která slouží k tvorbě minigalerií. Kromě ní pochází ze stejné dílny také  app jménem PicSee PRO.

App Rollage je ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/rollage/id507873565?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]