Instagram má už 27 milionů uživatelů

Není to tak dávno, co  duchovní otcové slavného Instagramu, pánové Kevin Systrom a Mike Krieger, oznámili update své aplikace na verzi 2.1, a už se můžou pochlubit další dobrou zprávou: Máme přes 27 milionů uživatelů !!! Je to tak. Až se to zdá být neuvěřitelné, ale komunita lidí, kteří tuhle aplikaci aktivně používají, roste mnohem rychleji, než by si kdo dokázal při jejím uvedení na podzim 2010 představit. Přitom teprve vloni v prosinci (třed třemi mesíci !!!) se počet lidí, používajících Instagram přehoupnul přes číslo 15 milionů.  Už tehdy to byla událost.

Pro zajímavost, ještě vloni v červnu – pouhých 8 měsíců po uvedení této služby pro sdílení fotografií – se počet uživatelů Instagramu blížil k hranici 5 milionů.  Doposud přitom šlo jen a pouze o majitele zařízení s operačním systémem IOS  (Apple).  Minulý víkend potom tvůrci aplikace oznámili, že co nevidět vypustí do světa dlouho slibovanou verzi pro operační systém Android.  Takže se dočkají i miliony dalších mobilních tvůrců.  Co se bude dít s růstem “Instagramers” potom, na to raději ani nechci pomyslet. Jisté je, že Kevin Systrom a Mike Krieger budou muset přiobjednat patrně velkou porci úložného prostoru pro stamiliony dalších  fotografií:-)

Špatně si nevedou ani novější, teprve vloni zavedené novinky – sítě  Eyeem a Tadaa.

Nemáte ještě Instagram ? Ke stažení je stále ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/instagram/id389801252?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]