Instant app – polaroidy pro Mac

Hned úvodem je třeba vás upozornit, že tahle app výjimečně NENÍ pro iPhone, iPod Touch, ani iPad, ale jen a pouze pro Mac 🙂 Ano, rozhodl jsem se poprvé udělat malou odbočku od mobilní platformy a napsat vám TIP na velmi povedenou aplikaci pro “normální”  Mac. Ostatně, skoro bych se vsadil, že drtivá většina z vás stejně tuhle značku počítače používá:-) Pokud jste mezi nimi, zkuste se podívat na novou aplikaci INSTANT. Už sám název trochu napovídá, že pro změnu půjde zase o program na úpravu fotografii:-) Jeho tvůrci z ThinkTime Creations LLC se inspirovali legendárními fotoaparáty značky POLAROID a vytvořili jednoduchý, ale působivý a hravý program právě pro tvorbu fotek s typicky polaroidovskými efekty a rámečkem. Na snímek můžete napsat i vzkaz. Zvolit si lze i vlastní fonty písma, protože ty originální bohužel nemají češtinu. Není ale problém si vybrat nové fonty přímo z počítače –  aplikace vám to sama nabídne. S tímhle legračním programem si užije každý, kdo někdy fandil nebo stále fandí vzhledu polaroid obrázků  a jeho typickým efektům. Vše se ovládá přes obří ikonu fotoaparátu, vytvořenou podle legendárního modelu Polaroid SX-70 (nebo je to snad Polaroid Land Camera 1000 ?:-) Proces zpracování trvá krátce a upravovat lze  data všech velikostí. Případně z nich tvořit výřezy přímo v rámečcích.

Aplikace INSTANT pro Mac (nikoliv pro iPad, iPhone !!!) mimo jiné nabízí:
    • Realistické a zábavné rozhraní a workflow. Napodobení postupu jako při práci se skutečným Polaroidem. 
    • 28 vintage efektů, včetně 8 klasických Polaroid filtrů. U každého filtru lze nastavit intenzitu, vinětaci, emulzní efekt a  rozostření. 
    • Možnost přidávat psané komentáře do rámečku fotografie. A vybrat si z 10 elegantních  typů  písma. Případně si vybrat a nastavit fonty vlastní (s češtinou).
Pokud vás tahle aplikace pro Mac láká, můžete ji nyní dočasně koupit za zaváděcí cenu, která je 4,99,- dolaru, v našem případě tedy 3,99,- eur. Sleva ve výši 60% platí pouze o tomto víkendu !!! Já osobně jsem neodolal:-) Viz Odkaz do App Store.

Instant - ThinkTime Creations LLC