GCam app – další, co láká “profíky”

Především pro ty, kteří to myslí s fotografováním vážně:-) Přesně touhle větou láká vývojář John Niclasen na svoji novou fotoaplikaci s názvem GCam. A popravdě řečeno, snaží se přitom mířit hodně vysoko:-) Stejně jako jiné, podobně koncipované aplikace, jejichž tvůrci se pokoušejí zlákat hlavně zkušenější a náročnější iPhone fotografy, také GCam sází na jednoduchost, přehlednost, rychlost ovládání, odezvu fotoaparátu a také obrazovou kvalitu. Respektive, co nejlepší obrazový výstup, kterým je pro spoustu fotografů nikoliv tradiční a rozšířený JPG formát, ale spíše TIFF.

Prozatím jsem neudělal detailnější test téhle novinky, ale po prvních několika pořízených fotografiíh můžu s jistotou napsat, že tahle app si zaslouží vaši pozornost. Pracuje se mi s ní skvěl. Splňuje přesně to, co bych od podobné koncepce – tedy aplikace, co se hodí spíše pro vážnější fotografy-očekával.

GCam app foto 2 detailStejně jako u jiných, podobně postavených app, jakými jsou třeba 645PRO, 6×7, MATTEBOX nebo MPRO, která je jediná pouze černobílá, se i GCam zaměřuje na základní a přitom nejdůležitejší funkce a položky, které potřebujete znát k pořizování snímků jako při práci běžnými digitálními kompakty a zrcadlovkami. Pochopitelně s určitými omezeními.

Pokud se rozhodnete GCam koupit, počítejte s útratou 2,69,- eur. Někomu se může cena zdát vyšší, protože v ní skutečně nenajdete žádnou záplavu filtrů, ani možnost editování. Je třeba si ale ujasnit, co od každé z fotoaplikací vlastně chcete a k čemu se která hodí nejlépe. Mimochodem, chcete-li se detailně seznámit s tím, jak autor John Niclasen svoji žhavou novinku prezentuje, doporučuji se podívat na web aplikace, který objevíte ZDE.

Několik klíčových funkcí, které novinka GCam app nabízí:

– Možnost zpracování snímků v pokročilém RAW (přesněji Draw), reálně ukládání v bezztrátovém formátu TIFF
– Průběžné zobrazování hodnoty ISO a rychlosti závěrky na displeji
– Dvoustupňová spoušť
– Vyvážení bílé pro kompletní konzistenci mezi snímky
– Samostatné uzamčení expozice a zaostření
– Funkce u hlasitosti  ‘+’ funguje jako tlačítko spouště
– Funkce  “-” u hlasitosti funguje jako stálé světlo
– Poměr stran 4:3 v náhled, a to i pro nový iPhone 5
– Obrázky uloženy v metadatech s Exif, TIFF a GPS
– Obrázky uloženy v plném rozlišení 3264×2448 pixelů u iPhonu 4S a iPhonu 5 (2592×1936 na iPhonu 4)
– Vyberte si mezi TIFF a JPEG výstupem

Aplikaci GCam si můžete stáhnout právě teď. Viz odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/gcam/id582219278?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]