DistressedFX app – zoufale krásná

Dočasně, v rámci promo akce, si můžete nyní ZDARMA stáhnout a vyzkoušet novou fotoaplikaci s netradičním názvem DistressedFX. Jak už sám název, respektive písmena “FX” naznačují, jedná se o nástroj, díky němuž si můžete vybírat a kombinovat celkem velkou zásobu rámečků a textur. Pochopitelně, není to první a zdaleka ani poslední aplikace, která nabízí právě tuhle funkci. Protože jsem jich ale sám už měl v iPhonu hodně velkou řádku, nezbývá, než zakřičet: Dejte novince DistressedFX šanci !!!! Mile vás překvapí !!!

Jestli se totiž tvůrcům ze studia We Are Here Limited něco opravdu povedlo, potom je to pečlivý, až mistrovský výběr textur a zkreslení, které posléze vsadili do své aplikace. Že v téhle branži nejde o žádné začátečníky se přesvědčíte v okamžiku, kdy se podíváte na jejich web. Set, který se tvůrci rozhodli nabídnout v nové aplikaci, je inspirovaný tvorbou umělkyně Cheryl Tarrant, jejíž fotografie portrétů, starých domů, stodol, přírody a krajiny, jsou oblíbené mimo jiné kvůli tomu, že používá velmi netradičních barevných textur a vyvolává tak emoce a pocity. Takto o ní alespoň referují někteří její fanoušci.

Ale zpět k podstatě. Jakmile app stáhnete a začnete používat, začnou vás čím dál více zajímat výsledky, kterých lze při kombinování rozmanitých a dobře vybraných textur docílit. Baví mě, že zatímco některé textury připomínají okrajově oblíbený grunge styl, jiné jsou jemnější a pracují s přesnějšími přechody. Co se týká barevného tónování, působí občas “zachmuřeně.” Nicméně najít kombinaci, která vás bude při úpravě vašeho snímku bavit, je vcelku rychlé a zábavné.

A teď negativa. Přesněji, možná negativa. Radost nebudou mít ti, které z nějakého důvodu nebaví pracovat se čtvercovým formátem obrázku. Právě pouze v něm totiž tahle app funguje. S fotkami na výšku nebo na šířku máte smůlu. Musíte počítat s jejich ořezem a zpracováním do čtverce. A pak je tu ještě omezení v podobě rozlišení. Není sice nijak zásadně špatné – výstup ukazuje 1800×1800 px – nicméně umím si představit, že se najdou fotografové, kteří by rádi více. Pokud možno maximálně možnou velikost, kterou v dnešní době iPhone 4S a 5 umožňují. Ale neklesejme ne mysli. Skoro bych se vsadil, že tahle možnost nastane v příštím update. A tipoval bych, že spolu s maximálním rozlišením se dočkáme i dalších, ještě atraktivnějších textur, které ale budou k dokoupení. Ale to už předbíhám. Nechme se překvapit !!!

Pokud vás DistressedFX zaujala, neváhejte ani vteřinu a stáhněte si ji ZDARMA, dokud to jde. Viz odkaz na App Store.

[appstore id=”585702631″ store=”CZ” style=”infobox”]