Halftone Art app – tečky, tóny, kruhy

Věřte nebo ne, přátelé, ale článek, který právě čtete, má “pořadové” číslo 400🙂 Uf, řeknu vám, dalo mi to zabrat….. Ale protože mě to stále baví a počet fanoušků, kterým se blog iPhonefoto.cz líbí, pomalu, ale jistě roste, mám hned několik důvodů, proč v téhle činnosti i nadále pokračovat.  Nicméně,  na bilancování uplynulého roku je  ještě čas, takže se mrkněte na můj další TIP. Tentokrát je to novinka Halftone Art, kterou si někteří z vás možná budou spojovat s aplikací podobného jména Halftone. Nemají spolu nic společného a každá pochází od jiného autora. Ale to jen tak na okraj. Novinka Halftone Art je přeci jenom trochu jiná a bližší nám, kteří jsme propadli iPhone fotografii.

Zajímat by mohla především ty, kteří si potrpí na hrátky s polotóny a strukturami obrazu, kde lze měnit a ovlivňovat pomocí teček, křivek, čar, kruhů a textur výsledný dojem z editovaného obrazu. Ano, spíše, než o fotografii, by se dalo napsat, že v tomto případě tvoříme pomyslné obrazy. Ale to je věc náhledu. Jisté je, že Halftone Art vám pomůže proměnit vaše fotografie v umělecká díla pomocí čar, tečkování a linek. Pracovat můžete s polotóny i kružnicemi. Velikostí úhlu, ale také změnou expozice, jasu a kontrastu. A to nejen v celé ploše obrazu, ale pouze jeho části. A to není zdaleka vše. K dispozici je i maskování a práce s vrstvami. Dále speciální extra filtry, kterými změníte “nádech” a texturu fotografie.

Celkem jsem jich napočítal 19, ale dají se přidávat další z galerie Camera Roll. Využít můžete i několik fontů písma. Ty se vám budou hodit v okamžiku, kdy se rozhodnete do obrazu vložit nápis, vzkaz nebo jen podpis. Jednu menší výtku bych ale přeci jenom měl. Pokud chcete pracovat se snímkem, který jste předtím uložili do galerie iPhonu ve čtvercovém formátu, počítejte s tím, že Halftone app si ho při zpracování zobrazí na displeji jako obraz na výšku. Přesněji řečeno, udělá z něj výřez. Pokud ale nahrajete snímek, který byl na výšku už  vyfocený nebo ho aktuálně nafotíte fotoaparátem v aplikaci, zobrazí se vám reálný záběr ve všech svých proporcích. Nejde o nic zásadního, ale nedá se to přehlédnout:-)

A naopak jedna dobrá zpráva na závěr. Halftone Art je univerzální app, takže jedním stažením získáváte nástroj jak pro iPhone a iPod Touch, tak pro tablet iPad. Cena je stanovena na 1,79,- eur, což mi přijde adekvátní. Viz odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/halftone-art/id581785455?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]