Gramatica app – pro více Insta účtů

Patříte mezi fanoušky obrázkové sítě Instagram a dostali jste se někdy do situace, kdy vás štvalo, že nemůžete mít v jedné app dva účty najednou ? Třeba jeden osobní a druhý pro vaše hobby či obchodní značku ? Nebo toužíte mít profilů i několik ? Pak by vás mohla zajímat nová aplikace Gramatica for Instagram. Ta totiž nejen, že umožňuje sledovat váš kanál, dále snímky těch, které sledujete, případně vyhledávat další, zajímavé tvůrce, ale také rychlou volbou (po nastavení) přeskočit do svého druhého, třetího, dalšího profilu.
Někomu to přijde jako zbytečné, vsadil bych se ale, že se najdou tací, kteří to rádi využijí. Přeci jen, proč se stále odhlašovat a přihlašovat jen proto, že potřebuji mít oddělené účty ? Gramatica má skvěle nastavené, designově atraktivní prostředí. To přináší snadnou orientaci a rychlé hledání funkcí, které zrovna chcete používat.

Gramatica app foto 1

Aplikací pro iPhone a iPad, které se věnují přímo Instagramu a snaží se „přilepit“ na úspěch téhle sítě, jsou dnes v App Store stovky, možná už tisíce. Od těch, co nabízejí jiné filtry, rámečky, přes ty, které umožňují vkládat do obrázků písmo, nápisy, vzkazy, až po ty, které se prezentují právě jako alternativní prohlížeč toho, co se děje nejen pod vaším profilem, ale také u ostatních uživatelů.

Gramatica app foto 2

Ať jsou to vámi sledovaní nebo nově příchozí a objevení:-) O některých app jsem v minulosti psal i tady, na blogu iPhonefoto.cz. Vzpomenu si třeba na InstaFlow, Gramory, Whitagram, Iris, krystalicky krásný Instafocus, ale i mnohé další. Ani jedna z nich ale nenabízela právě možnost dvou či více účtů. A nenabízí ji ani přímo Instagram. Na rozdíl třeba od služby Twitter nebo sítě Tumblr, kde můžete mít účtů několik.

Gramatica app foto 5

Ale zpět k app Gramatica. Je vážně příjemné ji používat. Vyhovuje mi její moderní prostředí a baví mě, že autoři využívají co nejvíce prostoru na displeji iPhonu (iPodu Touch, iPadu) pro prezentaci fotografií. Stejně jako u konkurence, ani tady nechybí tradiční lajkování, respetive „srdíčkování“ po obrázkem. A přidávání komentářů. Moc pěkně a lákavěji působí i váš profil se základními údaji o tom, kolik snímků na účtu máte, kolik lidí vás sleduje a koho naopak „šmírujete“ vy:-) Kromě toho se dají odfiltrovat nechtěné snímky, vytvářet seznamy lidí a „visaček“, a pochopitelně rychle přepínat mezi účty. Funkcí navíc ve srovnání s klasickým Instagramem je i zoom efekt u vybraného obrázku.

Gramatica app foto 3

Jedna „moucha“ na kráse tu ale přeci jenom je. Gramatica vám neumožní pořizovat snímky přímo v aplikaci. Dovolí vám pouze přejít do nativní app Instagram. To ale není vina tvůrců, spíše omezení ze strany Instagramu. Ten totiž tuhle lákavou funkci doposud nepovolil nikomu mimo svůj prostor. A je to logické. Přeci jenom, jeho jinak velmi otevřená API pro vývojáře, by dříve či později mohla přilákat konkurenci, která by dokázala zpracovat hezčí, originálnější, lepší variantu ? Jen si to představte ? Myslím, že třeba takové Gramatice by kompletní nabídka funkcí, včetně možností pořizovat obrázky hodně slušela. A přidat třeba jiné, atraktivní filtry navíc ?

Gramatica app foto 4

To by mohlo pro Instagram znamenat narušení pozice na trhu. Jistě, snímky by stále putovaly na tu samou síť a na stejné servery Facebooku (majitele Instagramu). Ale zároveň by nastal tak trochu odliv uživatelů od původní app a tradičního loga značky. A to je ošemetné. Gramatica app je pro lákavou alternativou a myslím, že ji nyní budu určitě rád používat. Koupit si ji můžete jako univerzální app nejen pro iPhone a iPod Touch, ale také tablet iPad za základní cenu 0,89,- eur. Ke stažení viz Odkaz do App Store.

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/gramatica-for-instagram/id605423905?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]