Používejte iPhone k focení jako starý fotoaparát, aplikace Gudak Cam to umí

Gudak Cam

Gudak Cam je nová aplikace, která změní způsob fotografování vaším iPhonem. Funguje totiž jako starý jednorázový fotoaparát a stojí 29 korun.

Zatímco jsme ušli dlouhou cestu k digitální fotografii a dnes už snad ani ti nejzarytější zastánci analogových přístrojů nevyužívají temnou komoru, vývojáři ze společnosti Screw Bar přináší trochu té nostalgie. Aplikace Gudak Cam totiž simuluje použití starého Kodaku na jedno použití.

Všechny moderní funkce jsou pryč. Hledáček je opravdu miniaturní, a tak máte pocit, že pravdu fotíte s touto starou „jednorázovkou“. Název aplikace pochází z výrazu „Gudagdali“. To je korejské slovo pro „zastaralé“. Nikde není tlačítko pro vrácení, po vyfocení nelze nic změnit a ani nic nenastavíte.

Na fotky si počkáte opravdu dlouho

Tím ale výčet, na první pohled v dnešní době, prapodivných funkcí, nekončí. Po vyfocení musíte čekat celé 3 dny(!), abyste mohli fotografie zobrazit. Tak, jako kdysi, fotografie nebyli k nahlédnutí hned. Také jste ale nemuseli čekat celé dny a mohli využít vlastní temné komory, nebo si někde ve fotolabu, který byl na každém rohu, nechat snímky vyvolat. K tomu všemu jste aplikací omezeni jen na 24 snímků za den. To je počet, který koresponduje s množstvím dostupných políček pro fotografie na starém filmu.

A to ještě není všechno. Vývojáři se rozhodli nasimulovat i nedokonalosti pořízených fotek. Na starém Kodaku se totiž stávalo, že fotografie obsahovala nechtěný pruh světla, odlesk, nebo jiný neduh, který se u plastového fotoaparátu, vyráběného za pár dolarů, musel chtě nechtě projevit. Takže i když se vám podaří vyfotit skvělá fotka, je možné, že ji zkazí tato nedokonalost.

[appstore id=“1237692856″ store=“CZ“ style=“infobox“]

Zdroj: 9to5mac.com

Tags from the story
,