HelloPhoto app – spasitel negativů

Není to tak dávno, co jsem v pracovně zakopnul o svůj archiv negativů a diáků. Nostalgicky uronil slzu:-) a posteskl si: Kolikrát jen si sliboval, že to probereš, vytřídíš, popíšeš a hlavně – alespoň v náhledech ty NEJ snímky naskenuješ a uložíš na disk !!! A výsledek ? Vrstva prachu roste, já zakopávám:-) V ten okamžik jsem ještě netušil, že i tenhle rest by se dal vyřešit – alespoň částečně – jednou z úžasných fotoaplikací pro iPhone a iPad. Takže, jestli máte doma zaprášené negativy a diáky, skočte po aplikace HelloPhoto !

Jedná se o app, která vám umožní pomocí iPhonu nebo iPodu Touch a zároveň tabletu iPad provést rychlou digitalizaci vašich kinofilmů a diapozitivů. A to vše bez složitých postupů a používání skeneru. Že se vám to nezdá ? Tak pozor, tohle vážně funguje !!! Je třeba zdůraznit, že pomocí HelloPhoto nevyrobíte skvělé a dokonalé fotky v tiskové kvalitě. K tomu slouží vážně jen a pouze kvalitní skener. Ovšem pro získání náhledových obrázků, které potřebujete rychle někomu poslat na ukázku. Případně s nimi pracovat na webu, je tahle app famózním pomocníkem.

Jen si představte, kde všude by se s ní dalo pracovat ? Školy, archivy, knihovny, redakce, muzea, laboratoře…? Jednoduše všude tam, kde máte uchované filmy a diáky, které nikdo nikdy nepřevedl do digitální podoby. A právě to teď můžete udělat pomocí iPhonu a iPadu během několika vteřin. Je to snadné, je to rychlé a je to báječné. Kromě úspory času při vytváření takových rychlých náhledů je výhodou i to, že iPad lze použít jako “prosvětlovací” stůl a pomocí lupy na něm prohlížet starý materiál. Snadno tak zjistíte, který ze snímků na kinofilmovém ústřižku má cenu skenovat do kvalitní datové podoby. Jak přesně celý proces funguje si můžete prohlédnout ve videu !!!

Pracovat se dá nejen se sérii kinofilmových políček, ale i s jednotlivými diáky. Stejně tak nejste omezováni pouze formátem 35mm, ale bez problémů zdigitalizujete i náhledy z formátů 6×6, respektive 120/220. A to není zdaleka vše. Z náhledu, který získáte pochopitelně v negativu, se dá pomocí app provést rychlý převod do pozitivu. A navíc provést základní editaci v podobě kontrastu, korekce jasu, vyvážení bílé a doostření.  Obzvlášť parádní mi přijde celý proces ve funkci Light Table na iPadu. No není to úžasné ? Ta úspora času, papíru a energie ? Je !!!

Pokud vás app HelloPhoto zaujala, počítejte s investicí 1,79,- eur. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/hellophoto/id417608961?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]