Iris app – prohlížej Instagram v iPadu

Baví vás „lovit“ v záplavě stovek fotografií, kteří vy, vaši přátelé nebo i pro vás doposud neznámí iPhone fotografové sdílejí na nejpopulárnější síti Instagram ? Mě ano. Navzdory tomu, že ho nedávno slupnul jako malinu mocný Facebook. A i přesto, že s příchodem verze app na konkurenční systém Android se původní iOS komunita poněkud rozdělila a hlavně roztříštila. Nic to nezmění na skutečnosti, že Instagram je stále velkou inspirací a čím více se ho snaží vytěžit při tvorbě svých aplikací i další vývojáři. I proto se častěji objevují app nejen pro iPhone, ale i iPad. Není divu. Instagram, přestože za poslední dva roky rostl jako otesánek, doposud ignoroval verzi pro tablet. Tak se téhle šance zkrátka chytili jiní. Jedním z posledních pokusů je aplikace Iris, která nabízí jednoduchý způsob, jak brouzdat tou spoustou snímků, které denně do Instagramu padají.

Iris má přehledné rozhraní, které vám po snadném připojení k vašemu účtu dovolí komunikovat s vašimi známými, prohlížet vlastní fotky, snímky těch, které „sledujete“ ale i ostatní, pokud o to máte zájem.

Mezi klíčové vlastnosti téhle app pro iPad patří:

– Dvojklikem můžete libovolnou fotografii z libovolného místa označit jako tu, která se vám líbí.
– Sdílet fotografie na Twitter pouze jedním dotykem na zvětšený snímek.
– Komentovat fotografie přátel a pochopitelně najít nové autory i pomocí propracovaného vyhledávání.
– Procházet populární snímky.
– Díky mapování se podívat, kde přátelé a uživatelé konkrétní snímky vyfotili (pokud to oni vám nebo vy jim dovolíte).

POZOR !!! App Iris (stejně jako všechny ostatní Instagram prohlíženě pro iPhone a iPad vám nedovolí sdílet (posílat) vaše fotografie. To umožňuje v tuto chvíli stále jen oficiální app Instagram. Je to škoda, ale celkem to chápu. Přeci jenom, co kdyby někdo vymyslel lepší ? 

Aplikace funguje naprosto skvěle i na standardním 3G připojení. Dovolí vám psát komentáře k fotkám, dát like snímku, který se vám líbí, podívat se na místo, kde byla fotka pořízena (pokud to dotyčný autor umožní), dále prohlížet si vaše oblíbené fotky, celkově populární a podobně. Příjemná je funkce pro změnu náhledů ze 4 na 2 snímky v řadě. A také možnost vyhledávání podle tagů nebo přátel, případně přímé posílání tipů na vámi vybranou fotografii či autora emailem. Iris není jediným prohlížečem Instagram fotek pro iPad. Nedávno jsem si třeba pohrával s app Instaflow (ZDARMA). A špatně postavenou konkurencí nejsou ani Instamap (1,59,- eur), případně Instagallery (1,59,- eur),  dále Instapad PRO (2,39,- eur) nebo Instavue (1,59,- eur).

Ale ať dělám, co dělám, Iris mi z těch všech INSTA prohlížečů pro iPad  zatím přijde nejlepší. Čistý, přehledný, rychlý, zkrátka svůj. A navíc se nenechal zlákat právě písmeny I…N…S…T…A… Pokud vás zajímá cena za stažení, připravte si tradičních 1,79,- eur. Což mi přijde adekvátní. Viz Odkaz do App Store.[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/iris-app/id518827330?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]