Hipstamatrix – pomocník Hipstamaticu

Fotoaplikace Hipstamatic, která se těší obrovské popularitě mezi iPhone fotografy, nabízí v současné době už 20 druhů objektivů a 18 filmů. To je rovných 360 efektů a to nepočítám varianty při používání blesků. To  je dost na to, aby člověk začal pomalu tápat, jak se v nich vyznat, případně kterou kombinaci pro fotografování zvolit. Najít řešení se nyní pokouší dvojice Ben Gremillion a Cherie Benoit, kteří intenzivně pracují na webovém projektu s názvem Hipstamatrix. Právě díky němu by se měl každý snadno orientovat v tom, jakého výsledku může použitím Hipstamaticu dosáhnout a podle 5 základních kritérií (barevná škála, barevný nádech, kontrast, sytost a typ orámování) vyselektovat, kterou kombinaci objektivu a filmu zvolit.

Má to hned dvě výhody. Tou první je, že velice rychle zjistíte, který typ efektu vám vyhovuje. A tou druhou, že se můžete lišit od mnoha svých kolegů iPhone fotografů, kteří často “ustrnou” pouze na základní nabídce objektivů, filmů a rámečků. Jinými slovy, vymaníte se ze stereotypů a nekonečného focení pouze a jen objektivem John S. (první objektiv, který vám po stáhnutí a prvním použití aplikace Hipstamatic naskočí v nabídce…) Používají ho snad všichni:-)  Pokud se Hipstamatrix povede dotáhnout do konce a získá si pozornost, bude mít nepochybně i další, podstatný přínos pro jeho tvůrce-větší zisk. Kombinace sice na webu Hipstamatrix vyhledáte bezplatně, ne všechny objektivy a filmy, které třeba budete chtít použít,  jsou ale v aplikaci Hipstamatic zdarma. Musí se zkrátka dokupovat:-)

Hipstamatrix je nicméně velmi zajímavý a jako pomocník Hipstamaticu může získat  velkou popularitu. Skoro bych se vsadil, že bude-li úspěšný, objeví se časem i jako aplikace pro iPhone. V tuto chvíli je zatím v testovací beta verzi na webu a jeho tvůrci některé kombinace stále dolaďují a vychytávají mouchy. Pokud si ho chcete přeci jen prohlédnout a prozkoumat, jak funguje, najdete ho TADY.