Huawei P20 Pro stále vládne žebříčku DxO. iPhone Xs Max je druhý

Otázka, zdali je iPhone Xs Max nejlepší fotomobil, je zodpovězena. Není. Žebříček DxO Mark totiž stále vede Huawei P20 Pro.

Renomovaný magazín DxO Mark, který pravidelně testuje kvality fotoaparátů mobilních telefonů, si vzal pod svůj drobnohled největší novinku Applu letošního podzimu, čili iPhone Xs Max. I když se jedná o fotografickou špičku, porazit Huawei P20 Pro se třemi hlavními fotoaparáty nedokázal.

Huawei P20 Pro

V celkovém součtu obdržel 105 bodů (110 bodů foto, 96 bodů video), kralující Huawei P20 Pro má však bodů 109 (114 bodů foto, 98 bodů video). iPhone Xs Max se tak řadí za tohoto dlouhodobého lídra. Mezi telefony s duálními objektivy ale vede, a to s náskokem dvou bodů na HTC U12+ a Samsung Galaxy Note9.

Huawei P20 Pro

Mezi jeho fotografické klady patří velmi dobrá expozice a dynamický rozsah, kvalitní detaily, živé barvy, rychlé a přesné automatické ostření a líbil se i vylepšený bokeh, který o poznání lépe izoluje fotografovaný objekt. Záporem pak jsou často podexponované snímky při použití blesku, šum patrný na snímcích při slabém osvětlení a nedostatek detailů při použití zoomu.

Huawei P20 Pro Huawei P20 Pro

U videa se mezi klady řadí velmi široký dynamický rozsah, velmi dobrá stabilizace obrazu, rychlé kontinuální automatické ostření a dobré detaily. Nevýhodami jsou nestabilní vyvážení bílé při natáčení v interiéru a znatelný šum při slabém osvětlení. Chcete-li si přečíst celý test a prohlédnout si všechny ukázkové snímky, můžete tak učinit na stránkách DxO.

Huawei P20 Pro

Zdroj: dxomark.com