Společnost Indisposable naskenuje kinofilm a pošle jej v digitální podobě

aplikace

Indisposable je zajímavý koncept – službě pošlete negativ filmu a ona vám jej zdigitalizuje. Podobný koncept ale najdete i u nás.

Společnost Indisposable sídlící ve spojených státech zavedla novou službu, kterou využijí zejména starší ročníky, kteří ještě fotili (anebo samozřejmě fotí) na kinofilm. Ti ji mohou své kinofilmy odeslat a ona je poté zdigitalizuje. Indisposable si klade za cíl usnadnit uživatelům získat své filmové fotografie on-line tím, že je pošle přímo do zařízení, které většina lidí používá k načtení obrázků na své účty sociálních médií – tedy do telefonů.

sken

Zde je tak zásadní rozdíl od toho řešení, které nabízí třeba tuzemská FotoŠkoda. I ona vám digitalizuje kinofilmy, ale odešle vám je na cloud, ze kterého si můžete snímky stáhnout. Indisposable má oproti tomu mobilní iOS aplikaci (verze pro Android se připravuje), ve které se vám fotografie zobrazí a ze které je můžete rovnou sdílet, kam je vám libo. Má to samozřejmě háček. Tím je to, že služba u nás zatím nefunguje. Zajímavá ale rozhodně je.

Sken trvá dva až tři dny a maximální rozlišení fotografie může být 3000 × 2000 pixelů. V budoucnu však chce konkrétně toto ještě služba vylepšit. Společnost nabízí své služby pro ty, kteří fotografují barevné negativy ve formátech 135 a 120, stejně jako pro černobílý film ve formátu 135. Kdybyste však posléze chtěli svůj film vrátit, musíte si za objednávku připlatit 3 dolary. Digitalizování 120 filmu vás vyjde na 23 dolarů, 135 filmu pak 20 dolarů, v černobílém provedení ještě o 2 dolary více. Brzy se má portfolio služeb ještě rozrůst o samotný tisk. 

Více najdete na webových stránkách Indisposable. 

Tags from the story
, , , ,