Shot On iPhone rozjelo kampaň Hometown. Zdůrazňuje černou historii

Shot On iPhone

Únor je měsícem černé historie. Apple během něho bude ve své sérii Shot On iPhone s podtitulem Hometown představovat černošské fotografy.

Na oslavu měsíce černé historie spolupracovala společnost Apple s černošskými fotografy v USA, aby zachytila intimní pohled na „černou kulturu“. Fotografové z Washingtonu DC, Chicaga, Kalifornie, Detroitu a Bronxu vyrazili do svých čtvrtí s telefonem Apple iPhone 12 Pro. Každý fotograf tak podává své svědectví o tom, co má na svém rodném městě, komunitě a kultuře nejraději.

Shot On iPhone

Ambassador Bridge, Detroit | Image Credit: Bryan Day

Výsledkem je série fotografií, které si lze i s doprovodným textem prohlédnout na webových stránkách společnosti Apple, a které důvěrně zachycují americkou černou kulturu. Fotografie se zaměřují na lidi a místa, o nichž si každý fotograf myslel, že jsou příkladem jejich rodného města. 

Černá má různé odstíny pleti, textury vlasů, zvuky, jazyky, dialekty a kultury. Je to skutečně široké spektrum, řekl fotograf Julien James z DC.

Shot On iPhone

Image Credit: Lawrence Agyei

Apple ve své zprávě poznamenává, že ti, kteří by rádi viděli více práce jednotlivých fotografů, mohou navštívit profil společnosti na Instagramu. Právě tam bude Apple během celého měsíce února představovat více černých umělců.