Jak upravovat zpomalená videa a jak fotit s černobílým filtrem?

teleobjektiv

Apple chce z uživatelů iPhonu učinit kvalitní fotografy. Nyní uveřejnil další tři výuková videa, ve kterých vás naučí jak upravovat zpomalená videa, ale i jak fotit se zapnutým černobílým filtrem.

Každý z nových klipů má délku kolem 35 sekund a stejně jako všechny ostatní výuková videa ze série How to Shoot on iPhone je najdete na YouTube kanálu Applu. Oproti minulým videím, které se věnovaly spíše fotografování s iPhonem X, tyto jsou univerzální pro všechny, které mají nainstalovaný iOS 11.

První klip vás naučí upravovat zpomalené video. Stačí takové najít ve vaší galerii fotografií, zvolit na něm Upravit a posunutím ohraničení zvolit část videa, které má být přehráno zpomaleně.

Druhý tip je velice užitečný a za celé iPhonefoto rozhodně doporučujeme mít mřížku při fotografování zapnutou. Tuto volbu najdete v Nastavení a Fotoaparát. Při snímání se následně můžete orientovat dle pravidla třetin. Pokud pak fotografujete něco přímo shora, uprostřed mřížky se zobrazí dva body. Pořídit snímek tak je ideální až v momentě, kdy se oba překryjí.

Máte-li rádi černobílou fotografii, rozhraní Fotoaparátu vám umožní přidat snímku některý z filtrů a to ještě před jeho pořízením. Když vyberete ten pojmenovaný Mono, budou vaše snímky pořízeny v odstínech šedé. Dejte si ale pozor na správnou kompozici a expozici.

Pokud pak budete chtít snímek s aplikovaným filtrem vrátit na zdrojový, stačí na tom vybraném ve vaší galerii zvolit Upravit. Následně vyberte ikonu filtrů a přejděte na Původní.

Zdroj: AppleInsider.com

Štítky
, ,