Apple uveřejnil další výuková videa týkající se focení iPhonem

iPhone X

Výuková videa se tentokrát týkají editace Live Photos, na které můžete aplikovat Odrážení a na fotografování a následnou úpravu portrétu pořízeného přední kamerou iPhonu X.

První video vysvětluje, jak aplikovat na pořízené Live Photos efekt Odrážení. Po zachycení živé fotografie tak stačí jít do galerie fotek a přejet po vybraném snímku prstem zdola nahoru. Zde se vám ukáže jak možnost výběru Odrážení, tak můžete vybrat i Smyčku nebo Dlouhou expozici.

 

K výběru těchto efektů musíte mít nainstalovaný systém iOS 11 a novější. O jejich vyhodnocení se pak stará chytrý algoritmus, který se snaží ideálně rozpoznat, kde má sekvence začínat a kde končit.

https://youtu.be/uSmC9UZFujo

 

Druhé video se věnuje pořízení selfie snímku s hloubkou ostrosti na iPhonech X. Ty jediné to totiž dokážou, protože obsahují TrueDepth kameru. Nejdříve je tedy třeba přepnout se na přední kameru k tomu určenou ikonou. Následně už stačí vybrat režim Portrét a popřípadě zvolit nějaký ze studiového nasvícení.

https://youtu.be/951rcihTnTw

 

Třetí video je naopak věnováno výběru studiového efektu portrétové fotografii, která již je pořízená. Jednoduše vám stačí na zvolené portrétové fotografii vybrat nabídku Upravit a dále již jen aplikovat některý z efektů.

Zdroj: 9to5mac.com