Podívejte se, jak fotí objektiv Moment pro iPhone X

objektiv

O tom, že je iPhone X špička mezi dostupnými fotomobily není sporu. Proč ale jeho schopnosti ještě trochu nevylepšit, například s čočkami od společnosti Moment?

Olloclip své předsádky pro iPhony X teprve chystá. Ty navíc nebudete moci kombinovat s předchozími generacemi, a tak se zatím můžete poohlédnout po jiném řešení. To nabízí třeba společnost Moment.

Jeho systém je značně odlišný od řešení Olloclipu. Zde jdou totiž jednotlivé objektivy používat mezi různými generacemi iPhonů, ale i mezi těmi jiných značek (např. Google Pixel 2). Vždy si musíte koupit jen kryt na váš telefon, do kterého se objektivy nasazují. Například ten pro iPhone X stojí 29,99 euro.

Moment nabízí čtyři objektivy. Širokoúhlý je ekvivalentem pro 18mm objektiv a stojí 99,99 euro. Telefoto pak nabízí 2x optické přiblížení a je ekvivalentem pro 60mm objektiv. I to vás vyjde na 99,99 euro. Rybí oko je ekvivalentem pro 170mm objektiv a stojí 89,99 euro. Na stejné peníze vás vyjde i makro objektiv, který je ekvivalentem pro 25 mm (nabízí desetinásobné zvětšení).

Každý objektiv si tedy musíte koupit zvlášť. Nemusíte jej ale měnit s každým novým telefonem, což je oproti konkurenci jasná výhoda – pro uživatele. Každý je vyrobený z prémiových materiálů – skla a hliníku, což poznáte i na jejich váze. V balení pak najdete i s ochranný pytlík na přenášení objektivu. Koupit si ale můžete i speciální pouzdro na všechny vaše objektivy a další příslušenství, jako jsou stativy, kabely atd.

Níže naleznete snímky pořízené iPhonem X s různým použitým objektivem společnosti Moment:

moment
Zdrojový snímek z telefonu iPhone X

 

moment
Snímek z iPhonu X za použití širokoúhlého objektivu Moment

 

Moment
Snímek z iPhonu X za použití objektivu rybí oko

 

Moment
Snímek z iPhonu X za použití teleobjektivu Moment

Zdroj: diyphotography.net

Tags from the story
, , , ,