Samsung Galaxy S9 je tady a umí to, co dosud žádný fotomobil

Design se příliš nezměnil, nepřišla ani inspirace displejem iPhonu X. Samsung Galaxy S9 a S9+ si ponechává vzhled svých předchůdců, jinak jde ale svou cestou. A je první mezi mobilními telefony, který nabídne flexibilní clonu.

Apple udává trend, ať se vám to líbí, nebo ne. Samsung však nezůstává příliš pozadu. I on sice nově implementoval do svého modelu Galaxy S9+ druhý objektiv, navíc ale přihazuje něco, co jsme zatím v žádném mobilním telefonu vidět nemohli a za to je mu třeba vyseknout pořádnou poklonu. Proměnlivá clona zní slibně, a i když ji za chvíli bude mít většina top modelů různých značek (Apple určitě nevyjímaje), nyní prostě vede.

 

Flexibilní clona bude tahákem

Bude-li světla dostatek, budou modely S9 pořizovat fotografie s clonou f2,4. Když ho ubyde, automatika ji otevře na f1,5. I to f1,5 už stojí za pozornost, protože nejlepší hodnota byla zatím f1,7, kterou nabídly jiné telefony značky – Samsung Galaxy S8 a Note 8. Takový iPhone X pak má clonu f1,8. Výslednou fotografii samozřejmě nedělá jen tato hodnota, čím je ale lepší, musí být zákonitě lepší i výsledek.

Naše inovativní variabilní clona se přizpůsobí okolním podmínkám stejně jako lidské oko. Automaticky přepíná mezi dvěma režimy tak, aby vaše fotografie vypadaly skvěle ve slunečním světle i za tmy, ve dne i v noci.

Proměnlivou clonu tedy obsahují oba modely, ten větší je pak nově osazen i teleobjektivem s možností dvojnásobného přiblížením s f2,4 pro lepší portrétové fotografie s docílením přirozenějšího bokehu. Snímače pak mají shodně 12 Mpx. Ty hlavní navíc obsahují technologii Super Speed, která umí automaticky redukovat šum a přihazují i jednu libůstku navíc. Po dobu 0,2 sekundy dokážou snímat 720p video při 960 fps. Šílené číslo, že?

Nápad zajímavý. Co ale provedení? To teprve uvidíme. Zásadní zádrhel je totiž ten krátký čas, po který lze řečené video natáčet. V tomto režimu si totiž nejdříve na displeji zvolíte místo, kde až se objeví nějaký pohyb, začne ono zpomalení. V praxi se tak nejspíš neobejdete bez stativu a navíc bude hodně těžké pořídit nějaký ideálně „vychytaný“ záběr.

Samsung

Na soudy je ale možná ještě brzy, vše se dozvíme už 16. března, kdy se tyto novinky začínají oficiálně prodávat. Ceny jsou 21 999 Kč za menší a 24 499 Kč za větší model s kapacitou 64 GB. 256GB verze vás pak vyjdou na 24 499 Kč respektive na 26 999 Kč.

 

AR Emoji

Ještě se sluší dodat co bude umět čelní kamera nových „es devítek“. Ta už se přece jen tou u iPhonu X inspiruje o něco více. Je osazena 8Mpx snímačem s clonou f1,7 a do vínku dostane možnost pořizovat tzv. AR Emoji. Ano, přesně tak, je to jistá kopie známých Animoji. Přece jen by to nebyl Samsung, kdyby alespoň něco neobšlehnul.

Samsung

Chcete-li vědět všechny technické parametry nových modelů či zjistit ještě nějaké informace navíc, navštivte oficiální stránky společnosti Samsung.

Jak se na věc díváte vy? Dáte novým Samsungům přednost před telefonům iPhone? Napište nám váš názor do komentářů pod článkem.

Zdroj: 9to5google.com

Tags from the story
, , , , ,