Instagram pokračuje s útokem na Snapchat a plánuje další nové funkce

Remix


Nově přichází Remix, kterým to ale rozhodně nekončí. V plánu je i ukládání Příběhů nebo sdílení na WhatsApp. Co Instagram v plánu stále nemá, je ale aplikace pro iPad.

Bez bázně a hany kopíruje Instagram funkce známé z jiné obrázkové sociální sítě – Snapchatu. Nová aktualizace tento trend jen potvrdila. Přibyla totiž možnost remixů fotografií od vašich přátel. To znamená, že když si prohlížíte snímek vašeho přítele na Instagramu, stisknutím ikony fotoaparátu v levém dolním rohu můžete fotografii přidat nálepky, text, nebo kresby a výsledek příteli odeslat. Do této doby to byla stěžejní funkce Snapchatu, kterou však poskytoval již od svého počátku.

remix

Dále přibyla možnost volby opětovného přehrání zprávy vašemu příteli. Zprávu můžete odeslat tak, aby se přehrála jen jednou, nebo pokud tak zvolíte, přehrávala se opakovaně. Obě tyto nové funkce jsou již v aplikaci Instagramu na platformách Android a iOS s novou aktualizací dostupné.

 

Repostování příspěvků a dlouhá životnost příběhů

Vývojáři toho ale chystají mnohem více. Předně se bude jednat o tlačítko Regram, ukládání vašich Příběhů a sdílení na chatovací aplikaci WhatsApp. Tyto novinky by dokonce měli již někteří uživatelé testovat, takže bychom se jich mohli brzy dočkat všichni.

remix

Symbol dvou šipek, pojmenovaný jako Regram, se bude zobrazovat v pásu ikon vedle označení „To se mi líbí“, komentářů a sdílení a měl by pomáhat k jednoduchému repostování příspěvku. Uživatelé tak k této činnosti nebudou muset využívat aplikací třetích stran. Opět se tedy nejedná o originální nápad vývojářů Instagramu, jistě ale mnohým ušetří práci (a vývojáři přijdou na buben).

remix

Příběhy můžete na Instagramu shlédnout pouze po dobu 24 hodin. V budoucnu si je budete moci uložit a přistupovat k nim opakovaně, stejně jako vaši sledující. Je toho jistě více, co na nás vývojáři chystají. Nápadů a inspirace je hodně, tak doufejme, že ještě přibude i nějaká seriózní funkce, když na ty ostatní máme právě Snapchat. Co nemáme a delší dobu asi ještě mít nebudeme je plná podpora rozlišení displejů tabletů iPad.

icon
Instagram (187880 ratings) Instagram, Inc. Photo & Video, Social Networking Zdarma Stáhnout aplikaci

Zdroj: 9to5mac.com