iPhone 16 Pro dostane 48MP ultraširokoúhlý fotoaparát

iPhone 16 Pro

Podle úniku informací z platformy Weibo by mohl být iPhone 16 Pro vybaven vylepšeným ultraširokoúhlým fotoaparátem se 48megapixelovým snímačem.

Fáma pochází od účtu Instant Digital a naznačuje, že modely iPhone 16 Pro z roku 2024 budou jako první vybaveny více než jedním 48megapixelovým snímačem, takže teleobjektiv zůstane jediným zadním objektivem s rozlišením 12 megapixelů. Vylepšení ultraširokoúhlého fotoaparátu na 48megapixelový snímač by mělo umožnit zachytit více světla, což by mělo vést k vylepšení fotografií při fotografování v režimu 0,5×, zejména v prostředí se slabým osvětlením.

48MP snímač už v iPhonech je

Modely iPhone 14 Pro, iPhone 15 a iPhone 15 Pro již mají 48megapixelový hlavní fotoaparát, který využívá „pixel binning“ ke sloučení dat ze čtyř pixelů na snímači do jednoho „superpixelu“ pro lepší snímání při slabém osvětlení. U modelů iPhone 16 Pro se očekává, že se tato technologie rozšíří i na ultraširokoúhlý objektiv, který má v současnosti 12 megapixelů.

To také znamená, že modely iPhone 16 Pro by měly být schopné pořizovat 48megapixelové fotografie ProRAW v režimu Ultra Wide. Tyto fotografie zachovávají více detailů v obrazovém souboru, což umožňuje větší flexibilitu při úpravách, a lze je tisknout ve větších velikostech.

Vyšší rozlišení přichází pomalu

Fáma na Weibo potvrzuje předpověď analytika společnosti Haitong International Securities Jeffa Pu, který uvedl, že iPhone 16 Pro bude vybaven 48megapixelovým fotoaparátem Ultra Wide a podporou Wi-Fi 7. Očekává se, že v roce 2025 iPhone 17 Pro dokončí přechod zadní soustavy fotoaparátů na 48megapixelové snímače, čímž se tato technologie dostane na úroveň teleobjektivu.

Společnost Instant Digital má různé výsledky, pokud jde o odhalování přesných informací o plánech společnosti Apple. Tento zdroj jako první informoval o jarním osvěžení žlutého iPhonu 14, o prostorovém videu u iPhonu 15 Pro a o drobné aktualizaci hardwaru hodinek Apple Watch Series 9 a také byl jediným zdrojem jediné zvěsti, která tvrdí, že iPhone 15 a iPhone 15 Plus budou vybaveny matným zadním sklem. Uvedli však také tvrzení o několika funkcích systému iOS 17 a o vydání nového iPadu Air v říjnu 2023, která se nepotvrdila.

Tags from the story
,