Fotoaparát iPhonu 7 ocenili specialisté z DxO, patří mezi špičku

iPhone 7

Navzdory menšímu čipu oproti konkurenci, má iPhone 7 jeden z nejlepších fotoaparátů mezi současnými mobily. Ocenili ho specialisté z DxO.

Mezi největší přednosti nového fotoaparátu uvedli podporu většího barevného gamutu, stabilizaci obrazu, rychlý autofocus a další vylepšení. Menší varianta iPhonu 7 obdržela celkové skóre 86 bodů, což je o 4 více než loňský model iPhone 6s a o 2 více než větší iPhone 6s Plus.

Stejně jako 2 loňské modely, i iPhone 7 má 12megapixelový snímač s 28mm ohniskovou vzdáleností k ekvivalentnímu 35mm filmovému políčku. Zlepšena byla světelnost objektivu a to na f1,8, přibyl optický stabilizátor a bylo vylepšeno zpracování obrazu.

Vedoucí vědecký pracovník DxO, Frédéric Guichard, uvedl, že chytré telefony americké společnosti mají menší snímač než jejich největší konkurence, ale vynikají dalšími technologiemi na zpracování obrazu. Výrazné zlepšení pozoruje v reprodukci textur a snížení nepříjemných artefaktů oproti loňskému modelu. Také se líbí přesné vyvážení bílé a výborná stabilizace obrazu, díky které udržíte z ruky i třikrát delší časy závěrky.

Pochvaly převažují, najdou se ale i výtky

Na druhou stranu jsou vidět rezervy v jemných detailech při nízké úrovni osvětlení scény. Optická stabilizace pomáhá snížit rozmazání těchto ploch, ale i tak je zřejmé, při větším přiblížení, rozostření.

Nový čtyřdiodový blesk je velmi solidním počinem. Poskytuje přesnou reprodukci barev a silnou míru osvětlení. I když kraje pořízené fotografie osvětluje méně, než by bylo vhodné.

V současné době testují v DxO také větší iPhone 7 Plus a čeká se, že svého menšího brášku překoná. Uvidíme za pár dní nebo týdnů. Duální objektiv ale skýtá hodně možností, jak výslednou fotografii zlepšit.

Zdroj: Appleinsider.com