iPhone a Leica – unikátní koncept

Pokud na vás následující zpráva zapůsobí “aprílově”, pak vězte, že v dubnu sice zveřejněna byla, ale rozhodně nejde o aprílový žert. Dosud nevídaný koncept propojení telefonu iPhone se speciálně vyvinutým tělem fotoaparátu kultovní značky Leica představilo designérské studio Black Design Associates. A k mé velké radosti to pánové designéři myslí se svým návrhem vážně.

Projekt autoři pojmenovali Leica i9 a pokud se jim ho  podaří uvést až do výroby, možná se příznivci výtečných dálkoměrných fotoaparátů značky Leica a uživatelé iPhonu dočkají nefalšovaného fotografického svátku. Jen si to představte: Svůj iPhone vložíte jako zadní ovládací stěnu a kvalitní displej zároveň do těla fotoaparátu Leica s profesionálním objektiven a zpracováním od téhož výrobce. Paráda !

Dosud zveřejněné informace napovídají, že vložením přístroje (iPhone) do jakési dokovací stanice (tělo Leica), uživatel získá nejen zajímavé a komfortní ovládání, ale i možnost pořizovat snímky s rozlišením 12 megapixelů !!! To vše při focení se špičkovým, pevným objektivem s ohniskem 35 mm. Koncept počítá s tím, že budete moci (stejně jako u profi fotopřístroje) nastavovat clonu, čas, blesk…Zkrátka dopřávat si příjemné manuální uživatelské ovládání. Současně potěší i možnost ukládání snímků na paměťovou SD kartu. No, je toho celkem dost, co se nám autoři chystají naservírovat. Ale nepředbíhejme, od návrhu k výrobě bývá cesta proklatě dlouhá. I v tomto případě bezpochyby rozhodně zájem potencionálních uživatelů a cena. Její odhad je v rozmezí  900 až 1200 amerických dolarů (při aktuálním kurzu 15 000 – 20 000 korun). Zdá se vám to příliš ? Chápu, ovšem je třeba si uvědomit, že se jedná o investici za vstupenku do “Ligy Výjimečných…”  Legendární Leica se za pár centů přeci nikdy neprodávala:-)