iPro lens pro iPhone 5 jde do prodeje

Známý výrobce objektivů pro profesionální fotografy a filmaře, firma Schneider Kreuznach (její dceřinná společnost Schneider Optics) nasadí koncem tohoto týden do prodeje druhou řadu iPro Lens objektivů, což je jednoznačně nejdražší sestava objektivů pro iPhone. Set dostal podle očekávání označení Series 2 a jeho nejvyšší řada se jmenuje iPro 5 Trio Kit Series 2. Obsahuje kromě speciálního pouzdra také držák (ten je zároveň pouzdrem pro jednotlivá skla) a tři z pěti nabízených objektivů.

Výrobce si ji cení na 229,- dolarů. Koupit si ale můžete i základní sadu, případně každý z objektivů zvlášť. Samostatně se prodává i pouzdro a držák. Kompletní cenovou nabídku a sestavy v nabídce prodejce si můžete prohlédnout v odkazu ZDE.

Srovnání ohnisek nabízených objektivů iPro Lens:

iProlens standard iPhone

Standardní ohnisko objektivu, který má iPhone 5

iProlens širokoúhlý objektiv

Širokoúhlý objektiv iPro Lens

iProlens šuper širokoúhlý objektiv

Super širokoúhlý objektiv iPro Lens

iProlens teleobjektiv

Teleobjektiv (2x) iPro Lens

iProlens fisheye objektiv

Fish Eye (rybí oko) objektiv iPro Lens

Poznámka: Obrazová ukázka z Makro objektivu iPro Lens, který je součástí nejdražší sady, není k dispozici. Set iPro 5 Trio Kit Series 2 obsahuje objektivy Super širokoúhlý objektiv, Tele objektiv a zmiňované Makro. Nezahrnuje klasický širokoúhlý objektiv, který si ale můžete dokoupit za 85,- dolarů, ani rybí oko v ceně 79,- dolarů.

Dodám jen, že pořídit si můžete set i pro starší verze iPhone 4/4S. Pouze s jiným pouzdrem a v sadě s 2 objektivy. Ostatní lze opět dokoupit. Pokud již objektivy máte a “přezbrojili” jste na poslední iPhone 5, stačí vám naopak investovat jen do nového pouzdra. Více se můžete dočíst na webu výrobce ZDE, ale také v článku, který jsem o tomhle doplňku před časem napsal TADY.