Viewmatic app – nenápadné retro

Tvůrci úspěšné aplikace Wood Camera se rozhodli rozšířit své portfolio a vsadili na další novinku. Tentokrát ve stylu retro a vintage. Dostala název Viewmatic a láká především na originální, texturované filtry. A také na netradiční možnost zobrazování hledáčku fotoaparátu na displeji iPhonu. Zkrátka a dobře, můžete si vybírat nejen zkreslení obrazu, ale také to, jaký motiv dostane okraj kolem vaší fotografie. K dispozici je sestava různých hledáčkových (především středoformátových) designů fotoaparátů. Jak konkrétně to vypadá, si můžete prohlédnout na přiložených ukázkách screenshotů. A jaká vlastně Viewmatic je ? Popravdě řečeno, slušný průměr, možná lehce nadprůměr. Vývojáři použili podobné uspořádání menu jako ve své první a celkem hodně oblíbené Wood Camera aplikaci.

Viewmatic app foto 4

Proč ne,  není to nic proto ničemu. Naopak, pro spoustu uživatelů, kteří už jejich první app používají, to může být spíše výhoda. Podobné je to i s prvky editace a jejich ovladači. Ale nemá cenu se vrtat v detailech. Novince Viewmatic nelze upřít přehlednost a rychlost zpracování jednotlivých úkonů.

Viewmatic app foto 3

Povedená je i většina filtrů. A to včetně těch pro “orámování” ve stylu hledáčkových kamer. Že bych si ale kvůli tomu tuhle app vyloženě zamiloval, to zase ne. Konkurence v App Store je opravdu velmi silná a podobných typů vintage app vysypu z rukávu hodně. Pokud bych měl tedy hodnotit, za ANO či NE, tak odpovídám ANO, ale opravdu jen jako krátkodobé zpestření. Na dlouhodobější vztah to nevidím:-) A nezmění to ani vcelku důležitá informace, že app dokáže pracovat s nejvyšším možným rozlišením fotografií.

Viewmatic app foto 2

Co vás může ještě odradit ? Že po zaplacení základní ceny 0,89,- eur získáte “jen” základní sadu nástrojů a filtrů. Pokud chcete používat “plnotučnou” sestavu, nezbývá, než sáhnout pro další peníze a dokoupit si další efekty navíc. Takže…? Je to hlavně na vás…:-) Osobně nedávám Viewmatic app tak velkou šanci na úspěch, jaký si zejména na trhu v USA vybojovala již zmiňovaná Wood Camera. Pokud ji nicméně chcete vyzkoušet, vzhůru do toho. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/viewmatic/id628059110?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]