Snap, Mobiography, InstaScoop a další

Sám bych si na to ještě před rokem nevsadil – mediální trh se pomalu ale jistě stává zajímavým pro malé vydavatele, kteří si všímají obrovského boomu mobilní fotografie. Nelze se tudíž divit, že se postupně objevují i první magazíny pro iPad, které se specializují výhradně na fotografický žánr (především pak iPhoneography) a vše, co se kolem něj děje. Svět iPhone fotografie a příbuzných oborů se tak pomalu přesouvá z klasických webů či blogů i do magazínových formátů pro tablety iPad. A nejen to, dokonce také zpátky na papír ! Že nevěříte ? Není to tak dávno, co jsem od některých z vás dostal emailem dotaz, jestli prý znám ještě nějaký jiný časopis, než populární SNAP od tvůrců aplikace Hipstamatic, na který vás opakovaně upozorňuji už přes půl roku. A tak jsem trochu zapátral a tady je má nabídka:

INSTASCOOP – Měsíčník především pro “závisláky” na Instagramu:-) Ale i mobilním fotografování obecně. Základ si stáhnete ZDARMA, měsíční vydání s přístupem ke kompletnímu obsahu je za 1,79,- eur. Můžete si dopřát i předplatné za více čísel a na delší období, kdy je cena výhodnější.

MOBIOGRAPHY – Vcelku povedený tabletový časopis, jehož základní verzi s stáhnete ZDARMA. Vychází jednou za dva měsíce. Pokud chcete plnohodnotnou verzi, platíte za každé číslo zvlášť, případně si dopřejete dvouměsíční předplatné. Vydavatel běžně nabízí pro začátek 7-denní trial verzi ke stažení a čtení části obsahu bezplatně. Posléze se platí většinou 1,79,- eur za vydání.

SNAP – Můj oblíbený a dnes již pomalu kultovní magazín od vývojářů slavné fotoaplikace Hipstamatic. Vychází už přes půl roku a jeho popularita roste. Podle posledních čísel si tenhle tabletový měsíčník stáhuje přes 400 tisíc čtenářů. Od začátku je zcela ZDARMA.

SHOOTER – Pravděpodobně “úkaz” mezi časopisy o iPhone fotografii a trendu mobilní fotografie. Vychází “naostro” od letošního roku, a to na kvalitním papíře a za cenu v průměru 24,- eur za jedno vydání. Každý z dílů má mít přes 200 stran a obsah věnovaný hlavně prezentaci obrazu. O tomhle projektu se hodně mluví. Jeho zakladatelé postavili ideu o vydávání prvního mezinárodního magazínu o mobilní fotografii v papírové podobě na podpoře čtenářů a fanoušků. Odmítají reklamu i partnery. Chtějí a věří myšlence, že se jim podaří získat přesně 3000 předplatitelů. Pokud se stanete jedním z nich, získáváte VIP kartu přímého podporovatele a zároveň certifikát o tom, že jste vlastníkem jedné z 3000 akcií časopisu:-) Moc pěkný nápad, co myslíte ? Držím autorům palce. Shooter vychází 4 x ročně. Jakmile mi do poštovní schránky dorazí první vydání, které jsem si minulý týden objednal, budu vás o něm více informovat. Přeci jen, tohle se nestává každý den:-)

Upozornění: Kliknutím na obálky jednotlivých časopisů se dostanete do App Store na aplikace ke stažení. V případě magazínu Shooter potom na jeho webovou stránku.

P.S. Zanedlouho by se na trhu a v App Store měl objevit i další chystaný magazín iPhotographer Magazine, který má vycházet rovněž ve verzi pro iPad. O jeho startu vás budu určitě informovat:-)

INSTASCOOP – vychází jako měsíčník ve verzi pro iPad 

magazin InstaScoop

MOBIOGRAPHY – vychází jako dvouměsíčník  ve verzi pro iPad

Mobiography magazín

SNAP – měsíčník od vývojářů aplikace Hipstamatic

Snap magazine květen 2013

SHOOTER – první “papírový” magazín o mobilní fotografii. Vychází 4x ročně

Shooter magazine