Jak chránit váš iPhone před zrádnými mikroorganismy?

Kryt na iPhone mikroorganismus

Na vašem telefonu se nachází více bakterií než na záchodové míse. Také iPhone je třeba pravidelně čistit.

Už delší dobu se mluví o tom, že mobilní telefony jsou obrovským zdrojem bakterií, na což upozorňují i různé studie. Smartfony jsou dokonce větším zdrojem mikroorganismů než záchodová mísa. Je to tím, že na telefon neustále saháme a vlastně ho ani nečistíme. Nosíme ho po kapsách, v batohu a řada lidí ho vesele používá právě na záchodě. Nemůžeme se pak divit, že podle výzkumu University of London se až na šestnácti procentech přístrojů nachází bakterie E-coli, která normálně byvakuje v lidských střevech. Kromě ní je na telefonu někdy až dalších 17 000 mikroorganismů. Tomuto se samozřejmě nevyhne ani tak kvalitní telefon, jako je iPhone.

iPhone
Zdroj: Pixaby.com

Jak tedy udržet iPhone čistý, abyste se chránili před možnými zdravotními problémy?

Nenoste telefon na záchod a do koupelny!

S mobilem jsme už tak spjatí, že ho máme v ruce téměř non-stop. Někteří lidé ho už ze zvyku nosí také na toaletu nebo do koupelny, kde je vysoká koncentrace různých mikroorganismů, které se mohou dostat také na váš telefon. Zkuste se tedy tohoto nešvaru zbavit, alespoň strávíte na záchodě nebo v koupelně méně času.

iPhone pravidelně čistěte

Každý den si čistíme zuby, pravidelně se mejeme, ale na čistotu našeho telefonu většinou zapomínáme. I když si jednou za čas vyleštíme obrazovku, nestačí to. IPhone je potřebné pravidelně čistit. V obchodech už seženete různé spreje na čištění mobilu nebo speciální antibakteriální ubrousky, při použití čistícího spreje ho ale naneste nejdříve na hadřík, ne rovnou na mobil. Pokud vás čištění nebaví, můžete si rovnou koupit čističku s ultrafialovým světlem, která zabije více jak 99 % bakterií.

Etuo čistící ubrousek
Zdroj: Etuo.cz

Rozmyslete si, jaký kryt na iPhone použít

I když mobil pravidelně čistíme, zapomínáme na to, že bakterie se drží také v krytech, v kterých iPhone nosíme – a to především v kožených obalech. Na mobilech, které lidé nosili v kožených pouzdrech, se nachází až sedmnáct krát více mikroorganismů než na mobilech z jiných pouzder. Pokud máte, především teď v zimě, z bakterií strach, raději používejte silikonový nebo umělohmotný kryt na iPhone a nezapomínejte na jeho pravidelnou očistu.