Jak na hromadný výběr fotek v aplikaci Fotky v iOS 9

S příchodem iOS 9, získává aplikace fotky novou funkčnost, tou je hromadný výběr snímků pomocí gesta. To ještě víc urychluje a usnadňuje práci s fotkami ve vašem iPhonu. Jednoznačnou výhodou je, že nemusíte klikat na každou fotografii zvlášť.

Určitě jste si někdy dělali pořádek ve vaší knihovně, tento malý trik vám práci výrazně urychlí. Možná tuto funkčnost již znáte a používáte jí. Pro ty z vás, kteří tento trik neznáte, přinášíme podrobný návod.

Jak rychle vybrat více snímků v aplikaci Fotky:

Krok 1. Otevřete aplikaci Fotky na vašem zařízení s iOS 9 a přejděte do aplikace Fotky.

Krok 2. Klikněte na tlačítko Vybrat v pravém horním rohu

Krok 3. Klikněte na první fotografii, kterou chcete označit, držte na ní prst a posouvejte zleva do pravé části.

Krok 4. Když se dostanete na konec řady, posuňte se prstem dolů – tím automaticky provedete výběr celého dalšího řádku. Jestliže nechcete vybrat celý další řádek, jeďte prstem zprava do leva, až se dostanete na poslední fotografii, kterou chcete vybrat. Následný výběr fotografií, můžete dál zpracovávat vámi požadovaným způsobem.

 

Výběr

 

K této nové funkčnosti není potřeba 3D Touch displeje, takže bude funkční na všech zařízeních s iOS 9. Ti z vás co vlastní iPhone 6s nemusíte použít přítlaku, stačí normálně kliknout na fotografii a pohybovat prstem k výběru. Celý výběr funguje samozřejmě i zprava do leva.

Zdorj: iDownloadBlog