Jak na kalibraci monitoru v OS X El Capitan

Mohlo by se zdát, že téma tohoto článku s iPhonefotografií moc nesouvisí, nicméně není tomu tak. Jestliže jste zvyklí upravovat fotografie pořízené iPhonem ve vašem Macu, pak je tento článek určen právě vám. Poradíme vám totiž, jak si v systému OS X El Capitan zkalibrovat barvy monitoru.

V nejnovější verzi OS X El Capitan je tak, jako v předešlých verzí systému, dostupná možnost kalibrace monitoru. Je jedno, jestli se jedná o interní displej, nebo externí monitor. Bohužel v defaultním nastavení není možné provést samotnou kalibraci. Nezoufejte však, existuje klávesová zkratka, která vás do samotné kalibrace pustí.

Screenshot 2015-10-18 20.27.53

 

Jděte do Předvolby systému, vyberte volbu Monitory a přejděte do menu Barva. V nabídce máte několik přednastavených profilů. Mně osobně nevyhovoval ani jeden, proto jsem se zajímal o možnosti kalibrace, abych si retina displej na svém 12” MacBooku mohl přizpůsobit dle svého.

Kalibrace

 

V Pravé části je sice dostupná možnost Kalibrovat, ale zatím na ní neklikejte. Nejprve klikněte a držte klávesu option (alt) a až za jeho současného držení klikněte na tlačítko Kalibrovat. Nyní máte možnost ruční kalibrace monitoru. Postupujte dle pokynů průvodce až do konce a následně si profil pojmenujte a uložte.

Screenshot 2015-10-18 20.28.41

 

Jistě jste si všimli, že po stisknutí klávesy option se zobrazilo tlačítko Rozpoznat monitory. To je ale další skrytá funkce, kterou využijete v případě, že používáte externí monitor.

Zdroj: OSXDaily