Jak s Apple Watch pořídit dokonalou fotografii?

Již nějakou dobu používám hodinky Apple Watch. Tento článek vám prozradí, jak tyto jablečné hodinky využít při fotografování s iPhonem.

 

Samotné hodinky nemají kameru, takže s nimi neuděláte žádný snímek. Jelikož jsou hodinky s iPhonem spojeny pomocí Bluetooth technologie, dokážou ovládat nativní aplikaci Fotoaparát v iPhonu. Stačí kliknout na hodinkách na ikonu aplikace a fotoaparát na iPhonu se automaticky spustí. Jestliže ukončíte aplikaci Fotoaparát na iPhonu a na hodinkách ji necháte spuštěnu, zobrazí se vám na hodinkách hláška, která vás vyzívá k jejímu spuštění. Zároveň je pod ní tlačítko, na které stačí kliknout a opětovně aplikaci spustit.

 

image2-1

 

Jakmile jste v aplikaci, máte v podstatě dvě možnosti. První z nich je vytvořit snímek, kliknutím na ikonu spouště. Hned vedle máte další časovou spoušť, na kterou, když kliknete vytvoří se série deseti snímků. To se hodí v případě že fotíte rychlou akci. Další možností je prohlížení pořízeného snímku přímo na hodinkách. Jelikož se jedná o malý displej, je tato funkce pouze orientační. Doporučuji fotky kontrolovat přímo na displeji iPhonu. Poslední možností je zaostření přímo na oblast, na kterou kliknete na displeji hodinek.

 

image9

 

K čemu je to všechno vlastně dobré? Tuto otázku jsem si také položil. Hodinky asi nevyužijete, když děláte fotografie z ruky. Určitě se ale jedná o dobrou funkčnost ve spojení se stativem, kdy máte telefon zaměřený na objekt, který chcete vyfotit. Pak se vůbec nemusíte telefonu dotýkat a spoušť spustit na hodinkách. Nehrozí tak rozostření fotografie, vinou dotyku displeje telefonu a jeho rozpohybování. Když se na iPhonu přepnete na přední kameru, můžete vytvářet jedinečné selfie fotografie a to i bez selfie klacku.

 

image8

 

Některé foto aplikace třetích stran umožňují rovněž využití Apple Watch, podobným způsobem jako nativní aplikace přímo od Applu. Bohužel po upgradu systému na WatchOS 2 jsou tyto aplikace nefunkční a nezbývá než doufat, že výrobci přijdou co nevidět s jejich aktualizacemi.

image10

 

S příchodem WatchOS 2 je dostupná nová funkce, kterou je použití vlastních ciferníků, konkrétně pozadí, které může tvořit vaše oblíbená fotografie. V mém případě je to fotografie fontány v Dubaji, která je upravena v aplikaci Circular. Jestli vlastníte Apple Watch, můžete se pochlubit vlastními ciferníky přímo v našem fotostreamu.