Fotoaplikace Rookie Photo Editor

Tvůrci populárních fotoaplikací PicsPlay PRO a Moldiv uvolnili tento týden do App Store novinku – nástroj pro pokročilé úpravy fotografií Rookie Photo Editor. Její hlavní síla je v tom, že přináší novou a obsáhlou nabídku originálních filtrů. Tady je třeba upozornit, že vývojáři vsadili na tradiční prodejní model – základní “ochutnávku” máte ZDARMA, za další sety (tedy ty, po kterých budete opravdu toužit), si musíte připlatit.

Rookie app 2

A to je dobře. Jednak máte možnost si prohlédnout prostředí aplikace bezplatně a tím pádem prozkoumat, jestli vám vůbec vyhovuje. A zároveň investovat do dalších setů, případně si je koupit všechny najednou za výhodnější cenu až v okamžiku, kdy se přesvědčíte, že právě tohle je pro vás app, bez níž se neobejdete. Rookie se uspořádáním menu, jednotlivých nástrojů a hlavně jejich umístěním  prostřednictvím “záložek” v menu, nápadně podobá slavné fotoaplikaci VSCOCam.

Rookie app

Ne snad, že bych vývojáře podezříval z kopírování. Jejich filtry se liší od těch, které známe z konkurenční VSCOCam. Nicméně, když si menu obou app otevřete rychle za sebou (případně na dvou zařízeních vedle sebe), praští vás do očí minimálně graficky velmi podobné umístění skupin filtrů. To ale nic nezmění na tom, že Rookie je skvělý a pokročilý nástroj, který v sobě vedle základních prvků pro úpravy světla, kontrastu a barev, skrývá mnohem více.

Rookie app 3

Do obrázků můžete vkládat i texty, “samolepky”, světelné efekty nebo třeba “tvarované výřezy”. Záleží jenom na vás, kolik se rozhodnete do novinky investovat. Rookie je univerzální app, tudíž ji můžete používat nejen pro iPhone a iPod Touch, ale také v iPadu. Více vám prozradí přiložené promo video. Odkaz pro stažení v App Store najdete zde:[appstore id=”799406905″ store=”CZ” style=”infobox”]