Vaše fotky oživnou s Kinotopic app

Rádi si hrajete s videem a fotografií dohromady ? Pak by vás mohla zajímat další novinka – aplikace Kinotopic. Jedná se o app, která pracuje s GIF formátem a lze pomocí ní vytvářet obrazy zvané CINEMAGRAPHS.  Vlastně je to  stále  fotografie, na níž jsou ale některé části v pohybu právě díky GIF formátu.  Díky drobnému opakovaní pohybu tak můžete vytvořit velmi netradiční scény.  Vypadá to jednoduše, ale chce to trochu cvik a nápady. V podstatě ale musíte pomocí Kinotopic app udělat tři základní kroky:

  1. Vytvořit 3-4 vteřiny trvající statické video, nebo  použít nějakou sekvenci z videa uloženého v galerii Camera Roll. Musí ale obsahovat  alespoň jeden prvek pohybu.
  2. Vybrat a označit oblast scény, jež obsahuje pohyb, který pak chcete odhalit na výsledném obrázku.
  3. Nakonec nechat aplikaci Kinotopic / Cinemagraph vše zpracovat a klidně i sdílet přes sociální sítě se svými známými.
Protože osobně jsem se k testování nové app ještě nedostal, vypůjčil jsem si jednu z hotových ukázek, které tvoří uživatelé pomocí Kinotopic z jednoho profilu na společném webu autorů, který najdete TADYKonkrétně tenhle obraz vytvořil uživatel s přezdívkou YANN.  Děkuji na dálku YANNOVI !!! 🙂

Pokud vás Kinotopic app zláká, můžete si její základní verzi stáhnout ZDARMA. Viz odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/kinotopic/id493214555?mt=8″]

P.S. Ve středu 18. ledna 2012, tedy DNES  je ke stažení ZDARMA !!!
Pokud vás láká technika CINEMAGRAPHS na profesionální úrovni, podívejte se  na projekt autorské dvojice  Jamie Beck & Kevin Burg TADY,  nebo na adrese  http://cinemagraphs.com/ …Jejich práce stojí vážně za POZORNOST !!! Ukázka níže: