KitCam app – test jedné z nejlepších

Sliboval jsem to už minulý týden, ale čas byl proti mě. Teď alespoň můžu o to více a sebejistě napsat: Před sedmi dny uvedená novinka – fotoaplikace KitCam je jednou z nejlepších, které se letos v App Store objevily. Zejména, pokud se rozhodnete posuzovat důležitá kritéria jako přehlednost menu, rychlost nastavení a především odezvu, během níž app reaguje ve spolupráci s vaším iPhonem, aby co nejrychleji a nejlépe zaznamenala scénu, kterou chcete fotografovat. Už dlouho jsem nebyl tak hodně nadšený z fotoaplikace, která přináší rozmanitou a neokoukanou sadu filtrů a efektů. Jistě, filtry typu lomo a podobně, najdete dneska v každé druhé app. Tady jakoby tvůrci z GhostBird Software, kteří navíc stojí i za naprogramováním velmi povedené aplikace PhotoForge2, přeci jenom mysleli jinak. A snažili se iPhone fotografy zlákat a zaujmout trochu jinou sestavou nástrojů, než na které jsou zvyklí.

A ještě jedna dobrá zpráva. V první chvíli jsem měl pocit, že KiCam app, která v sobě ukrývá fajn fotoaparát s rychlou reakcí a slušnou porci efektů.Jenomže, ona má i nenápadně skrytý editor. Nepatří sice mezi ty nejpropracovanější, nicméně směle ho zařadím mezi slušný průměr. A co více, když jsem si s ním začal více “hrát”, zkrátka a dobře jsem si ho oblíbil. A poslední dny ho používám pravidelně.

Fantasticky veškeré funkce a možnosti nastavení fungují s novým iPhone 5. Krátce jsem ale KitCam zkoušel i na svém starším iPhonu verze 4 a i v tomto případě jsem byl spokojený.

Podívejte se, co všechno nenápadná app KitCam nabízí:

Live Preview FX
Příslušenství (objektivy, filmy, rámy) mohou být zobrazeny v reálném čase dříve, než začnete fotografovat. Fantastické ale je, že se dají měnit i poté, co jste už fotografii pořídili nebo provedli její editaci.

– 13 objektivů s efekty jako vinětace, Tilt Shift, Pinhole, rybí oko a kaleidoskop
– 30 filmů, které napodobují reálné modely kinofilmových svitků
– 18 stylových rámečků
–  možnost měnit expozici a ovládat vyvážení bílé jako u normálních fotoaparátů

Full HD Video
Záznam full HD videa (1080p je k dispozici pouze na iPhone 5) s možností měnit efekty obrazu v reálném čase. Automatická stabilizace vide, která snižuje roztřesení a ostrý obraz (pouze, pokud používáte verzi iOS 6 a vyšší).

Poměry stran
Vyberte si z 4×3, 1×1, 3×2, 16×9 nebo podle svého výběru a nastavení.

Auto+Manuální režimy ostření
Klepněte jednou a zaostřete na jeden konkrétní bod, klepněte dvěma prsty a nastavte samostatné zaostření a expozici. Zaostření a expozici lze buď zablokovat v konkrétním místě, nebo průběžně aktualizovat . Dvojité poklepání vás vrátí do automatické ho režimu zaostřování.

Low Light stimulace
Funkce, která dovoluje 4x jasnější fotografování za slabého světla (pouze pro iPhone 5)

Detekce tváře
Automaticky zaostří a exponuje na tváře u sledovaných objektů (pouze pro iPhone 4 nebo novější).

Pomocné funkce
Histogram v reálném čase, několik typů složení mřížky, které vám pomohou mít nejlepší možný snímek.

Stabilizace
Vyhněte se rozmazání snímku díky pokročilému stabilizátoru.

Vícenásobná expozice
Pomocí ní můžete docílit skutečně neuvěřitelné kreace.

Kombinace snímků
Můžete pořídit několik fotografií za sebou a skládat je dohromady do jednoho záběru s různým rozvržením.

Time-lapse
Lze pořizovat fotografie v nastaveném intervalu a automaticky z nich skládat videa.

Editor
Neuvěřitelně výkonná sada nástrojů pro editaci fotografií: auto korekce, expozice, kontrast, jas, vyvážení bílé, sytost, barvy, ostření, tónování atd.

Nedestruktivní úpravy
Můžete vrátit nebo změnit jakékoliv úpravy, které jste zvolili při předchozí editaci. A vlastně tím zcela změnit původní snímek, přičemž je jedno, jaký set nástrojů jste k jeho dřívější úpravě použili.

Auto Archivace
KitCam lze nastavit tak, že automaticky zálohuje všechny fotografie například do služeb jako Dropbox, Flickr nebo i FTP.

Sdílení
Sdílet více fotografií najednou do sítí jako Facebook, Flickr, Dropbox, Instagram, Tumblr. Můžete dokonce vytvořit pohlednici a poslat ji odkudkoliv na světě svým známým a rodině.

Tak co říkáte, je toho málo za tak směšnou částku, jakou je cena 1,79,- eur ???

DODATEK z 23.8. 2013: App KitCam bohužel v tuto chvíli není dostupná ke stažení v českém App Store.