Starmatic láká uživatele Instagramu

Tvůrci ambiciózní obrázkové sociální sítě Starmatic, která je postavena na poněkud modernějším designu a jednodušší platformě, než obří Instagram , a od letošního září zápasí o zájem uživatelů na trhu, se pustili do odvážného kroku. Ve svém posledním update aplikace na verzi 1.0.3 zcela nečekaně nabídnuli uživatelům nenápadnou funkci, která umožňuje uživatelům konkurenčního INSTAGRAMU provést IMPORT všech svých doposud zveřejněných “INSTA” snímků do profilu právě sítě STARMATIC. Nevím, jak vám, ale mě je tahle vhozená rukavice od malého hráče na trhu (Starmatic) směrem k mamutímu Instagramu (majitelem je Facebook) vcelku sympatická. Už proto, že tento nečekaný krok, může po čase zase trochu zčeřit líné vody obrázkových sítí:-)

Mimochodem, je velmi zajímavé, že francouzský projekt Starmatic přichází z touhle funkcí v okamžiku, kdy Instagram čelí ostré kritice ze strany uživatelů kvůli záplavě spamů a nevyžádaných příspěvků, které v posledních několika  dnech atakují jejich účty.
Ostatně, dneska už jsem o tom jednou psal a zároveň upozornil, že reakce Instagramers na sebe nenechala dlouho čekat. Došlo to dokonce tak daleko, že dnešek, tedy 4. prosinec, vyhlásaili jako Den protestu proti nevyžádaným příspěvkům a spamování. Více ZDE. Starmatic, který funguje od začátku letošního září, sice může působit jako přímý konkurent Instagramu, v mnohém je ale jiný.Sází na modernější design, minimalizuje veškeré „nedůležité“ položky v menu i nastavení, a pracuje s trochu jinou sestavou filtrů. A to pomocí kinofilmových špulek, která nabízejí sérii efektů, a jsou výměnné.  Vývojáři, kteří se na spuštění sítě a app podíleli, nejsou žádnými nováčky. V podstatě se jedná o stejnou partu lidí, která stála za dnes již zastaveným projektem Stampzz. Při tvorbě Starmaticu se autoři inspirovali legendárním amatérským fotoaparát BROWNIE od společnosti Eastman KODAK. Více si o téhle síti můžete přečíst v článku, který jsem při jejím startu publikoval TADY.

Osobně jsem si Starmatic zamiloval a trochu lituji, že si ho nevšímá více českých uživatelů. Ve srovnání s Instagramem a dalšími sítěmi je na něm sympatické i to, že komunita, která se v něm pohybuje, je složena výhradně z uživatelů iOS zařízení. Tým Starmatic totiž doposud vydal jen aplikaci pro iPhone a podle všeho se zatím na platformu Android nebo Windows nechystá. Aplikace Starmatic ke stažení viz Odkaz na App Store.

[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/starmatic/id550167107?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]