Lomography film scanner v prodejiAutoři velmi netradičního příslušenství Lomography Smartphone Film Scanner, na který jsem vás upozorňoval v polovině letošního ledna v článku ZDE, dotáhli svůj koncept do finále a uvedli ho na trh. V prodeji je za necelých 60,- eur a koupit ho můžete například v online shopu přímo na webu Lomography. Tahle novinka dokáže ve spojení se smartphonem „naskenovat“ vaše tradiční kinofilmové negativy, které záhy zdigitalizujete a můžete používat jako obrazový základ pro případné další úpravy, editování a sdílení. Pokud tedy patříte mezi fanoušky retro a máte doma v krabicích nebo archivačních albech negativy ve formátu 35mm, bude vás tahle “hračka” určitě hodně zajímat. Podle vývojářů by se mělo jednat o nejrychlejší a zároveň praktický nástroj pro skenování analogových záběrů. To vše s podporou speciální aplikace jak pro iOS a tudíž iPhone, tak konkurenční Android.

Lomography smartphone film scanner foto 1

Konkrétně pro iPhone byla aplikace s názvem LomoScanner právě uvolněna ke stažení ZDARMA v App Store. Viz Odkaz na konci článku. Lomography Smartphone Film Scanner je podle mě dalším důkazem, že jak lomography, tak iphoneography, mají k sobě blíž, než bychom si mohli myslet. A rozhodně to nejsou dva zcela neslučitelné styly, z nichž každý má spoustu příznivců:-)

icon
AB Classic (1164 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz