SketchTime app – a z fotky je kresba

Taky jste si někdy zkoušeli “odskočit” od fotografování iPhonem a zlákala vás některá z výtvarných aplikací ? Ale už od dětství se trápíte tím, že vám nikdy nešla kresba ? V App Store najdete desítky aplikací, které lákají výtvarně nadané kreslíře a malíře, aby vyzkoušeli, jaké je zpracování obrazů digitálně. Bez klasických tužek, skicáků, štětců a barev. A protože se domnívám, že i tento druh aplikací se dá kombinovat s fotografií, přinášíme vám dneska tip na aplikaci SketchTime, která patří mezi nejpopulárnější.
A čím je zajímavá pro skalní iPhone (iPad) fotografy ? Především funkcí, která dovoluje upload fotografie a následné překreslování jednotlivých částí, tvarů, detailů i tahů, kterými vytváříte vcelku autentickou skicu nebo kresbu. Někomu to může připadat zbytečné, ale iPhone fotografie není jen o “mačkání” obrázků a jejich běžné editace. Mixování stylů a technik, především pak kombinování s art aplikacemi, se u části tvůrců objevuje stále častěji.

Pokud vás jeden takový postup zajímá, zkuste se podívat na přiložené video, které prezentuje dvě sketch app – kultovní aplikaci “53” (ta je ale pouze pro kreslíře a malíře) a právě SketchTime. Zhruba v čase 1,45 min. je ukázka, jak lze provést zmiňované překreslování nahrané fotografie. SketchTime je univerzální aplikace pro iPhone, iPod Touch a také tablet iPad. Cena je u ní stanovena na 1,79,- eur. Jestli vás zaujala, vzhůru na stahování:-) Viz Odkaz do App Store.

[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/sketchtime-quick-sketching/id500522911?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]

Upozornění: Tuhle app nenajdete v seznamu aplikací v App Store v kategorii Photo & Video, ale Productivity:-) Časem se na blogu iPhonefoto.cz budeme věnovat některým ART aplikacím více. Pokud máte vy nějaký tip, napište nám na email: blog@iphonefoto.cz