Schneider už má objektivy pro iPhone

Legendární výrobce objektivů pro profesionální fotografy a filmaře, firma Schneider Kreuznach (její dceřinná společnost Schneider Optics) začátkem září oznámila, že vyrobila a chystá do prodeje speciální sadu dvou objektivů přímo pro iPhone 4 (4S). Firma, jejíž historie sahá do roku 1913, pojmenovala novinku jako iPro Lens system. Schneider je řadu let vnímán jako tvůrce špičkových objektivů i filtrů pro fotoaparáty a kamery, ale i projekčních digitálních systémů pro profesionální použití. Nyní se rozhodla přenést letité zkušenosti z výroby kvalitních doplňků také na iPhone:-)

V sadě kupující najde dva objektivy, rukojeť, která slouží pro lepší držení, současně také jako redukce pro stativ a pouzdro pro obě skla. Samozřejmostí je speciální držák/pouzdro pro iPhone, vyrobené z vysoce kvalitní eloxované slitiny hliníku s dlouhou životností. V něm je i závit pro stativ. Ty z vás, kteří by měli na tenhle výjimečný doplněk zálusk, musím ale varovat, že laciné to zrovna nebude. Za dva objektivy – širokoúhlý a rybí oko – plus uvedené doplňky, zaplatíte rovných 199,- dolarů. No není to zrovna málo, ale na druhou stranu, při současném kurzu dolar/koruna a pomyšlení, s jakou kvalitou si tady zahráváme, mi to zase až tak moc přemrštěné nepřijde. Zkrátka, za to nejlepší se zpravidla platí:-) Mimochodem, není to první – a hádám, že zdaleka ani poslední – podobné příslušenství. Objektivy i s různými typy ukotvení, gripů a zapouzdření, už uvedlo na trh několik výrobců. Některé z nich vám na iPhonefoto.cz zanedlouho ukážeme. Specifikace a parametry iPro Lens system, který mezi iPhone fotografy vzbudil „šimrání v peněžence“, si můžete prohlédnou na stránce výrobce přímo ZDE.

Pokud se někteří z vás k nákupu odhodlají ( a stihnou to dříve, než já), prosím napište mi své zkušenosti. Rád je pošlu dál:-) Předběžnou objednávku můžete provést TADY. V prodeji od poloviny října.