V Czech Press Photo fotky z iPhonu !

Průlom, šok, radost, nadšení !!! Sérii fotografií nafocených iPhonem 4, konkrétně populární aplikací Hipstamatic, ocenila porota letošního ročníku soutěže Czech Press Photo 2011. Dokonce v silně obsazované kategorii REPORTÁŽ, kde soubor slovenského fotografa Martina Bandžáka (mimochodem, loňského absolutního vítěze CPP), získal 3. místo  za sérii Život v táborech 18 měsíců po zemětřesení na Haiti. Je to průlom v historii soutěže, která doposud fotografie z mobilního telefonu neocenila. A současně další důkaz, že focení iPhonem, tzv. iPhoneographie, je stále popularnější nejen mezi amatéry, ale i profesionálními autory.

Je na místě od této chvíle iPhone fotografii respektovat jako nový, samostatný žánr ? Fotografové, kteří v CPP letos soutěžili, jsou rozděleni na dva tábory. Co si o tom myslíte vy ?

P.S. Blog iPhonefoto.cz Martinovi gratuluje a odpoledne nebo večer  s ním přichystá rozhovor. Samozřejmně hlavně o fotografování iPhonem:-)

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz