Lumu Power – expozimetr pro váš iPhone

Tento článek je o novince od týmu Lumu Labs, který na Kickstarteru představil svůj nový expozimetr. Oproti předchozí verzi nepoužívá 3,5 mm sluchátkový konektor, ale nově jej vložíte do Lighting portu vašeho zařízení.

K čemu je to vlastně dobré

Jedná se o doplněk, který je určen především profesionálním fotografům nebo nadšencům, kteří to s fotografií myslí doopravdy vážně. Samotné zařízení se skládá z expozimetru a čidla měřícího teplotu barev.

https://youtu.be/qfJrDA26uIo

Aplikace Lumu Photo sama pozná, kterou verzi čidla používáte a rozpozná i samotné senzory a upraví k tomu své menu.

c2e30887c5cea553c85caedcc8d563be_original

Rozhraní aplikace vypadá velmi elegantně a její ovládání je velice jednoduché. K dispozici máte údaje pro nastavení expozice fotoaparátu, teploty barev (tedy vyvážení bílé) a hodnoty jasu. Předchozí verze aplikace umožňovala měření hodnot k nastavení expozice a kalibrace, dále kontinuální měření a nulové zpoždění rozhraní. To samé lze předpokládat i u nové verze senzoru s tím rozdílem, že přibudou informace o teplotě barev. Vzhledem k využití Lighting konektoru bude možné senzor použít s iPhonem 5 a novějším.

17f5104f997419ce07bb32e99c93f7eb_original

 

Proč byste měli Lumu Power používat?

Ve všech moderních fotoaparátech máte tyto čidla již automaticky zabudovaná, tak proč bychom měli používat externí čidlo? Je to jednoduché – máte možnost individuálního nastavení dle naměřených hodnot tak, jak chcete vy a ne tak, jak za vás určí automatika fotoaparátu. Můžete měřit jen ty aspekty fotografie, na které se vy sami chcete zaměřit jako např. tvář osoby, nebo rám okna.

c8daa058dfe43f92e59283ded6b58207_original

Maloobchodní cena Lumu Poweru činí 299 $, pro prvních 250 přispěvatelů je cena poloviční, pro další sponzory je cena 199 $. Vzhledem k tomu, že hranice 250 sponzorů již byla překročena, máte tedy možnost získat Lumu Power za 199$.

Více informací máte k dispozici na stránkách Lumu Power Kickstarter.

Zdroj: Cinema5D