Mophie – skvělý pomocník pro iPhone

Ať už se nám to líbí nebo ne, také iPhone má svá “slabá” místa. Pro mě osobně je to výdrž baterie, která mi v běžném provozu vystačí zhruba na den. Pokud se ale “utrhnu ze řetězu” a více fotografuji, mívám často kolem odpoledne potíže s nedostatkem energie. A to mě zneklidňuje. Je to zkrátka Achillova pata většiny chytrých telefonů. A tak zatímco iPad je díky svým rozměrům přeci jen větší “držák”, v případě iPhonu tomu tak stále ještě není. Řešení pro nás, iPhone fotografy a závisláky na mobilní komunikaci v terénu, ale naštěstí existuje: Pouzdro s externí, doplňkovou baterií. Na trhu jich najdete několik. Já jsem po přečtení několika recenzí a prozkoumání modelů od čtyř různých výrobců, nakonec vsadil sice na nejdražší, ale podle mě nejpovedenější pouzdro s názvem Mophie. Konkrétně variantu s označením Mophie Juice Pack Plus. Funguje pro obě poslední verze iPhonu a je skvělým pomocníkem.

mophie-juice-pack-plus-1

Princip tohoto příslušenství je jednoduchý. Kromě toho, že vám pouzdro z kvalitního a odolného plastu skvěle ochrání boční části a “záda” iPhonu, disponuje tohle nezvyklé příslušenství uvnitř ukrytou baterií s kapacitou 2000 mAh. Zhruba po měsíčním používání si nemůžu tuhle věcičku vynachválit. Pokud se ptáte, o kolik se díky Mophie prodlouží výdrž mého iPhonu, pak vám odpovím, že je to přesně o 100%, což prezentuje i výrobce. Pozitivně musím hodnotit i tvarování, kvalitu zpracování, i funkčnost všech “náhradních” ovládacích tlačítek a prvků. Náhradní baterii dobíjím pohodlně přes Micro USB kabel, který je součástí balení. Ten se dá “upíchnout” buď do počítače nebo jiného, podobného zařízení se vstupem pro klasické USB. Osobně jsem si dopřál ještě větší komfort v rychlosti dobíjení a dokoupil si navíc zástrčku se svěma USB výstupy a schopností dobíjet přímo ze sítě 220V zařízení s hodnotou právě do 2000mAh.

V nabídce firmy, která Mophie vyrábí a distribuuje, najdete řadu dalších variant. A konkrétně u výše popsaného modelu i sérii barevných kombinací. Bohužel, přes přes webový shop firmy není možné příslušenství objednávat do České republiky. Neklesejte ale na mysli. Pokud se rozhodnete do něj investovat, dá se sehnat u českého Premium Reseller prodejce, firmy iStyle, který má několik kamenných obchodů i internetový prodej. Občas ale nemá právě tenhle typ Mophie skladem. Doporučuji předem zavolat nebo poslat dotaz emailem obchodníkům. Zatímco “venku” vyjde mnou popisovaný model na 99,- dolarů, u nás počítejte s cenou 2490,- korun. Někomu se může zdát tahle investice vysoká, ale já rozhodně nelituji. A že už pak nenosíte v kapse ten krásný, designově zářivý kousek s logem nakousnutého jablka ? Ale těžší, méně pěkně vypadající “cihlu” ??? Na to se vykašlete ! Za prvé: Chcete přeci fotit a fotit !!! A za druhé: Mophie funguje na bázi dodatečného dobití. Takže, použít ho můžete klidně až v okmažiku, kdy vám nativní baterie v iPhonu hlásí posledních pár procent. Teprve pak sáhnete po Mophie, zmáčknete tlačítko a náhradní baterie “došťaví” za plného provozu (a vcelku rychle) telefon zpět na 100 procent energie. Zkrátka radost ! 🙂

Přímý odkaz na výrobce a prodejce ZDE.