New York Times zvedá platy fotografům. Vydělejte na svých snímcích i vy

Magazín The New York Times více než zdvojnásobil plat fotografům za jejich snímky. Denní taxa se tak zvedla z 200 na 450 dolarů.

Pokud však fotograf jede na reportáž, která celý den nezabere, dostane za své snímky dolarů 300. Ptáte se, proč se ke zvedání taxy New York Times uvolil a to tak razantně? Je to proto, že dneska fotí každý – a to samozřejmě nejen ten, kdo má po ruce profesionální fotoaparát. Díky tomu vzniká velké množství více či méně kvalitních snímků.

peníze

A magazín, jako je The New York Times, chce mít kvalitní snímky. I když dáte dobrý nástroj někomu, kdo nemá cit ani oko uzpůsobené k tomu pořídit poutavý snímek, výsledek nestojí za nic. Proto chce mít magazín profesionály, které také patřičně ohodnotí. Takhle totiž často sami odcházeli ke konkurenci.


 

The New York Times je newyorský deník, který byl založen v roce 1851. Od té doby získal 101 Pulitzerových cen, což je víc, než získaly kterékoliv jiné noviny. Dnes zaměstnává na 350 novinářů a jsou to největší metropolitní noviny ve Spojených státech, přezdívány „Gray Lady“ – podle svého neobvyklého vzhledu a stylu. Times vlastní firma The New York Times Company, která vydává 18 dalších novin, včetně International Herald Tribune a The Boston Globe. Předseda společnosti je Arthur Ochs Sulzberger Jr., jehož rodina má list pod kontrolou od roku 1896.

Zdroj: Wikipedie


 

 

Vydělat na svých fotografiích můžete i vy

Do New York Times to asi nedotáhnete (i když bychom vás neradi podceňovali). Vydělat na svých fotografiích však můžete i jednodušeji a to za pomoci mobilních aplikací. Pokud chcete vědět jak, stačí se začíst do druhého čísla letošního SuperApple magazínu, ve kterém dostanete tipy na aplikace EyeEm, Getty Images, Pixxers a Stockimo, s jejichž pomocí to zvládnete.

A protože učený z nebe nespadl, chcete-li svůj mobilní fotografický um povýšit na vyšší úroveň, navštivte náš workshop Jak fotit iPhonem. Dozvíte se v něm něco o historii, základních pojmech, teorii, praxi i tipech na editaci pořízených snímků za pomoci četných mobilních aplikací. Nejbližší termín je už tuto sobotu 8. dubna a volná místa na něho stále jsou.

Zdroj: dpreview.com