Nová verze populární aplikace ProCamera postavena od základu pro iOS7Novou verzi své kultovní fotoaplikace se rozhodli s příchodem iOS7 představit uživatelům tvůrci populární app ProCamera z vývojářského studia Cocologics. Dostala označení ProCamera 7 a podle tiskové zprávy vývojářů neznamená její nasazení na trh ukončení vývoje doposud velmi populární app ProCamera. Ta bude i nadále dostupná v App Store a dostane update pro iOS7.

Zatímco původní ProCamera si dokázala mezi iPhone fotografy získat řadu fanoušků  (někteří ji dokonce dávají přednost před kultovními aplikacemi jakými jsou třeba Camera+ nebo Hipstamatic), nová varianta je ke stažení teprve krátce. Už nyní se ale o ni hovoří jako o “silném” hráči a skvělém nástroji se sadou famózních funkcí. A to nejen pro záznam obrazu, ale hlavně jeho editaci. A také pořizování a zpracování videí. Kolik fanoušků nakonec novinka osloví a zda si ji oblíbí i velká skupina uživatelů, kteří doposud vsadili právě na jejího předchůdce – ProCameru bez označení číslicí “7”, se dá jen spekulovat. Faktem je, že autoři se rozhodli nasadit pro začátek velmi atraktivní cenu 0,89,- eur, přestože starší “sesterská” varianta běžně stála 2,39,- eur. Nyní je dočasně ke stažení pochopitelně zcela ZDARMA.

ProCamera app promo foto 2

A co můžete od mladší ProCamera 7 očekávat? Především to, že vývojáři se ji rozhodli od začátku postavit a úzce provázat právě s iOS7. “Nebylo to snadné rozhodnutí. Do App Store jsme vstoupili začátkem roku 2009. Během té doby došlo k více než 30 bezplatným aktualizacím app ProCamera. Když jsme začali s vývojem pro iOS7, uvědomili jsme si, že je to ideální příležitost představit něco zcela nového a zároveň se zaměřit v rámci iOS7 na zavádění špičkových technologií pro stávající i nové uživatele. Uvolnění nové aplikace nám také umožňuje kompenzovat alespoň malou část nákladů na vývoj . Chápeme, že naši stávající uživatelé by neměli být nuceni platit znovu stejnou částku, jako za první verzi ProCamera I proto je startovací cena tak příznivá,” oznámili mimo jiné na svém blogu autoři z vývojářského týmu Cocologics.

ProCamera app promo foto 3

ProCamera 7 přináší skutečně sadu nových funkcí a vylepšených nástrojů, které mě osobně hodně hodně baví. Nová verze aplikace mimo jiné nabízí:

Vyvážení bílé –  funkce přepracována. Umožňuje přepínání mezi tlačítkem pro vypnutí a zapnutí na hlavní obrazovce.

Noční kamera – Slibuje lepší obrazovou kvalitu záznamu v noci. Včetně snížení šumu ve fotografiích.

RapidFire Burst – Plynulé sekvenční snímání v maximálním možném rozlišení pro daný typ iPhonu. Stejně tak ale můžete nastavit i sníženou kvalitu pouze pro web.

50 profesionálních filtrů  – První věc, kterou uvidíte, když otevřete prostředí editace, jsou nové ProCamera filtry. K dispozici jich máte přes padesát. Zajímavostí určitě je, že na nich pracovali i profesionální fotografové. Jsou tu zcela nové filtry pro barevnou a černobílou fotografii, ale i cross process efekty. Korigovat můžete i “sílu” účinku jednotlivých filtrů a zkreslení.

Změn a novinek v aplikaci je pochopitelně mnohem více. Mám ji krátce a provádím první testy. Za sebe mohu napsat, že jsem nadšený nejen z rychlé a plynulé odezvy, ale také skvěle navrženého menu a designu, u něhož je znát silná inspirace právě v iOS7. Pokud váháte, zda právě tohle je ten typ aplikace, kterou byste měli v iPhonu mít, potom moje rada zní: Už neváhejte. Tohle prostě budete chtít ! Ke stažení aktuálně za cenu 0,89,- eur. Viz Odkaz do App Store.

icon
AB Classic (1162 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Původní verze app ProCamera je nyní ke stažení ZDARMA.

icon
AB Classic (1162 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz