Nová verze populární aplikace ProCamera postavena od základu pro iOS7

Novou verzi své kultovní fotoaplikace se rozhodli s příchodem iOS7 představit uživatelům tvůrci populární app ProCamera z vývojářského studia Cocologics. Dostala označení ProCamera 7 a podle tiskové zprávy vývojářů neznamená její nasazení na trh ukončení vývoje doposud velmi populární app ProCamera. Ta bude i nadále dostupná v App Store a dostane update pro iOS7.

Zatímco původní ProCamera si dokázala mezi iPhone fotografy získat řadu fanoušků  (někteří ji dokonce dávají přednost před kultovními aplikacemi jakými jsou třeba Camera+ nebo Hipstamatic), nová varianta je ke stažení teprve krátce. Už nyní se ale o ni hovoří jako o „silném“ hráči a skvělém nástroji se sadou famózních funkcí. A to nejen pro záznam obrazu, ale hlavně jeho editaci. A také pořizování a zpracování videí. Kolik fanoušků nakonec novinka osloví a zda si ji oblíbí i velká skupina uživatelů, kteří doposud vsadili právě na jejího předchůdce – ProCameru bez označení číslicí „7“, se dá jen spekulovat. Faktem je, že autoři se rozhodli nasadit pro začátek velmi atraktivní cenu 0,89,- eur, přestože starší „sesterská“ varianta běžně stála 2,39,- eur. Nyní je dočasně ke stažení pochopitelně zcela ZDARMA.

ProCamera app promo foto 2

A co můžete od mladší ProCamera 7 očekávat? Především to, že vývojáři se ji rozhodli od začátku postavit a úzce provázat právě s iOS7. „Nebylo to snadné rozhodnutí. Do App Store jsme vstoupili začátkem roku 2009. Během té doby došlo k více než 30 bezplatným aktualizacím app ProCamera. Když jsme začali s vývojem pro iOS7, uvědomili jsme si, že je to ideální příležitost představit něco zcela nového a zároveň se zaměřit v rámci iOS7 na zavádění špičkových technologií pro stávající i nové uživatele. Uvolnění nové aplikace nám také umožňuje kompenzovat alespoň malou část nákladů na vývoj . Chápeme, že naši stávající uživatelé by neměli být nuceni platit znovu stejnou částku, jako za první verzi ProCamera I proto je startovací cena tak příznivá,“ oznámili mimo jiné na svém blogu autoři z vývojářského týmu Cocologics.

ProCamera app promo foto 3

ProCamera 7 přináší skutečně sadu nových funkcí a vylepšených nástrojů, které mě osobně hodně hodně baví. Nová verze aplikace mimo jiné nabízí:

Vyvážení bílé –  funkce přepracována. Umožňuje přepínání mezi tlačítkem pro vypnutí a zapnutí na hlavní obrazovce.

Noční kamera – Slibuje lepší obrazovou kvalitu záznamu v noci. Včetně snížení šumu ve fotografiích.

RapidFire Burst – Plynulé sekvenční snímání v maximálním možném rozlišení pro daný typ iPhonu. Stejně tak ale můžete nastavit i sníženou kvalitu pouze pro web.

50 profesionálních filtrů  – První věc, kterou uvidíte, když otevřete prostředí editace, jsou nové ProCamera filtry. K dispozici jich máte přes padesát. Zajímavostí určitě je, že na nich pracovali i profesionální fotografové. Jsou tu zcela nové filtry pro barevnou a černobílou fotografii, ale i cross process efekty. Korigovat můžete i „sílu“ účinku jednotlivých filtrů a zkreslení.

Změn a novinek v aplikaci je pochopitelně mnohem více. Mám ji krátce a provádím první testy. Za sebe mohu napsat, že jsem nadšený nejen z rychlé a plynulé odezvy, ale také skvěle navrženého menu a designu, u něhož je znát silná inspirace právě v iOS7. Pokud váháte, zda právě tohle je ten typ aplikace, kterou byste měli v iPhonu mít, potom moje rada zní: Už neváhejte. Tohle prostě budete chtít ! Ke stažení aktuálně za cenu 0,89,- eur. Viz Odkaz do App Store.[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/procamera-7/id694647259?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]

Původní verze app ProCamera je nyní ke stažení ZDARMA.[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/procamera/id300216827?mt=8″]