Objektiv Florence: Jak fotí novinka od tvůrců Hipstamatic a ÓGGL?

Florence Lens - Float Film

Zhruba jednou za měsíc lákají své fanoušky na novinky tvůrci legendární aplikace Hipstamatic a od letošního roku také sítě ÓGGL. Naposledy představili set s názvem Long Island HipstaPak a v něm objektiv Florence. Přímo v app Hipstamatic si ho můžete v rámci setu dokoupit za 0,89,- eur společně s filmem BlacKeys Extra Fine a vizuálem fotoaparátu s názvem Old Sport Camera Case. V ÓGGL ho máte automaticky ZDARMA, pokud jste tradičními předplatiteli v síti. A jak se vlastně s novinkou fotografuje ? Má cenu si ji zařadit trvale do vaší galerie nástrojů v app Hipstamatic nebo ÓGGL? O své zkušenosti z testování se s námi podělil jeden z iPhone fotografů a čtenářů magazínu – Richard Beneš, který pro nás přichystal sérii snímků nafocených právě objektivem Florence a několika různými filmy (Moc díky !).

V přiložené galerii si u jednotlivých snímků můžete přečíst info o tom, jakou konkrétní kombinaci Richard před focením nastavil.

„S novým objektivem Florence Lens od oblíbené app Hipstamatic (Óggl) si hraji už několik dnů a první dojmy jsou pozitivní. Rozhodně to není nějaká „ujetá divočina“ jako u některých starších objektivů. Florence  se dá velmi dobře používat na běžné fotografování. Potěšila mě jeho kresba, ostrost zůstává ve středu fotografie i na okrajích,“ říká k prvnímu testování Richard Beneš.

objektiv Florence od Hipstamatic a oggl

Zdá se, že novinka se opravdu povedla. „Výsledné fotografie jsou bez různých rušivých efektů a šumů, které najdeme u jiných typů objektivů. Florence se dá velmi dobře kombinovat jak s barevnými, tak s černobílými filmy. I když osobně preferuji především ty černobílé, s Florence jsem si s chutí zafotil i na barvu. Myslím, že spojení s barevnými filmy dokonce novému objektivu prospívá více. Hodně se mi líbí v combu s barevnými filmy Robusta, Sussex nebo W40. V případě BW (černobílé) vypadá moc dobře set Florence Lens + BlacKeys XF Film nebo Claunch 72 Film a Rock BW-11. Tu správnou kombinaci si určitě vybere každý. V současné době lze díky bohaté nabídce Hipstamatic (Óggl) kombinovat jednotlivé objektivy, včetně nového Florence Lens, celkem s 35 různými filmy,“ dodává testér a iPhone fotograf Richard Beneš, jehož snímky si můžete prohlédnout i na Instagram profilu ZDE, kde ho najdete pod přezdívkou „ricib“.[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/hipstamatic/id342115564?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″][app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/hipstamatic-oggl/id640339204?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]