Objektiv Florence: Jak fotí novinka od tvůrců Hipstamatic a ÓGGL?Zhruba jednou za měsíc lákají své fanoušky na novinky tvůrci legendární aplikace Hipstamatic a od letošního roku také sítě ÓGGL. Naposledy představili set s názvem Long Island HipstaPak a v něm objektiv Florence. Přímo v app Hipstamatic si ho můžete v rámci setu dokoupit za 0,89,- eur společně s filmem BlacKeys Extra Fine a vizuálem fotoaparátu s názvem Old Sport Camera Case. V ÓGGL ho máte automaticky ZDARMA, pokud jste tradičními předplatiteli v síti. A jak se vlastně s novinkou fotografuje ? Má cenu si ji zařadit trvale do vaší galerie nástrojů v app Hipstamatic nebo ÓGGL? O své zkušenosti z testování se s námi podělil jeden z iPhone fotografů a čtenářů magazínu – Richard Beneš, který pro nás přichystal sérii snímků nafocených právě objektivem Florence a několika různými filmy (Moc díky !).

V přiložené galerii si u jednotlivých snímků můžete přečíst info o tom, jakou konkrétní kombinaci Richard před focením nastavil.

“S novým objektivem Florence Lens od oblíbené app Hipstamatic (Óggl) si hraji už několik dnů a první dojmy jsou pozitivní. Rozhodně to není nějaká “ujetá divočina” jako u některých starších objektivů. Florence  se dá velmi dobře používat na běžné fotografování. Potěšila mě jeho kresba, ostrost zůstává ve středu fotografie i na okrajích,” říká k prvnímu testování Richard Beneš.

objektiv Florence od Hipstamatic a oggl

Zdá se, že novinka se opravdu povedla. “Výsledné fotografie jsou bez různých rušivých efektů a šumů, které najdeme u jiných typů objektivů. Florence se dá velmi dobře kombinovat jak s barevnými, tak s černobílými filmy. I když osobně preferuji především ty černobílé, s Florence jsem si s chutí zafotil i na barvu. Myslím, že spojení s barevnými filmy dokonce novému objektivu prospívá více. Hodně se mi líbí v combu s barevnými filmy Robusta, Sussex nebo W40. V případě BW (černobílé) vypadá moc dobře set Florence Lens + BlacKeys XF Film nebo Claunch 72 Film a Rock BW-11. Tu správnou kombinaci si určitě vybere každý. V současné době lze díky bohaté nabídce Hipstamatic (Óggl) kombinovat jednotlivé objektivy, včetně nového Florence Lens, celkem s 35 různými filmy,” dodává testér a iPhone fotograf Richard Beneš, jehož snímky si můžete prohlédnout i na Instagram profilu ZDE, kde ho najdete pod přezdívkou “ricib”.

icon
AB Classic (1162 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci
icon
AB Classic (1162 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz