Over Text+Photo app – váš pomocník

Ne každý tu funkci použije, ale nepochybně se najde spousta iPhone fotografů, kteří ji budou milovat. Řeč je o kombinaci textu a fotografie, respektive nové app s názvem Over: Text+Photo, která dovoluje vkládání písma, vzkazů a citátů do vašeho snímku. Novinka se může pochlubit jak skvěle a čistě postaveným rozhraním, tak i přehledným menu. To, čím vás asi nejvíce může uchvátit, je typografie, přesněji pestrost nabízených fontů písma. Přeci jenom, ne ke všem snímkům se hodí jeden, dva či jen pár základních druhů písma.

Je proto správně mít co největší a nejatraktivnější “písmobanku”. Hravost a kreativita jsou potom mnohem zábavnější. Předpokládám, že Over si budou chtít vyzkoušet spíše majitelé iPhonu z řad designérů a typografů. Často ho ale můžou při své práci nebo jen tak pro radost používat i fotografové. Nakolik je Over praktický se můžete podívat v přiloženém videu. Podle něho bych také doporučil zvážit, jestli se vám do téhle app chce investovat. Tvůrci si totiž cení novinku na částku 1,59,- eur, což se někomu může zdát příliš. Já osobně bych ale v případě častější práce s fotkami a typografií neváhal. Své výtvory můžete ke všemu obratem sdílet přes sociální sítě jako Twitter, Facebook, ale i obrázkový Instagram. K dispozici je přímé sdílení i na v dnešní době stále známější mikroblogovací síť Tumblr.

A dobrá zpráva na záběr: Over Text+Photo  je podle všeho univerzální aplikací, takže ji využijete nejen pro iPhone a iPod Touch, ale také tablet iPad. Viz Odkaz na App Store.

[appstore id=”535811906″ store=”CZ”]