Color app – zapomeňte na Facebook

Facebook (FB) je mocný. Už ani nespočítám, kolikrát jsem tuhle větu někde slyšel nebo četl. I obří mamuti ale mají někdy slabiny. V případě FB to doposud byla práce s fotografií. Ne snad, že by jste nemohli dostatečně “šíleně” sdílet všechny své snímky prostřednictvím téhle sociální sítě. Ke všemu pomocí originální app pro FB. Ale přeci jen, původní očekávání byla přeci jenom větší. Ostatně, ne náhodou se před časem rozhodl zakladatel FB  Mark Zuckerberg investovat astronomickou sumu 1 miliardu dolarů do slavného a populární Instagramu, který naopak na trhu sociálních sítí, kde uživatelé komunikují hlavně obrazem, doslova zazářil a svítí doposud. Ovšem pozor, jsou tu i další hráči na trhu, kteří se pomocí skvěle promyšlených app a ve spojení s mocným FB starají o to, aby se lidé stále více snažili komuniktovat přes obraz, zvuk a video právě na “modré” sociální síti. Jedním z nejprogresivnějších projektů je nedávno uvedená aplikace Color (for Facebook).

Color app foto 1

Pokud se nepletu, původním záměrem vývojářů, kteří stáli za projektem Color, bylo vytvořit novou fotografickou geolokační síť. Zdá se ale, že z toho později sešlo a na trhu se po několika měsících mlčení od uvedení první verze Color, objevila jiná, zcela upravená varianta, která se netají přímým propojením s Facebookem. Mimochodem, ještě před startem první varianty sítě Color se mluvilo o investici kolem 41 milionů dolarů. Jenom za doménu www.color.com tehdy investoři utratili v doménové aukci přes 300 tisíc dolarů !!! Ano, svět technologií a internetu je někdy neuvěřitelný:-) Nicméně aktuální app Color pro iPhone (existuje už i pro Android) se povedla. Rozhodně vás nezklame a troufnu si napsat, že pokud rádi komunikujete prostřednidtvím fotografií na Facebooku, spíše vás uchvátí. Ve srovnání s originální app od Facebooku, je Color zcela jasným vítězem. Má skvělé rozhraní, pracuje svižně nejen přes wifi, ale i 3G (a to i na slabším signálu), velmi rychle se v ní zorientujete a prohlížení vašich fotek pomocí ní budete zkrátka rádi používat.

Můžete nahrávat jednotlivé snímky i série. Máte-li chuť, není problém nahrát zvukový záznam nebo krátký video vzkaz. Bez problémů tak klidně zprostředkujete své rodině nebo skupině přátel na FB třeba krátký “živý” vstup z fotbalového zápasu, snídaně v hotelu, narozeninové oslavy, výletu v přírodě nebo třeba demonstrace:-) Velmi promyšlené, přehledné a zábavné je i prostředí, díky němuž můžete sledovat nejen svůj Timeline profil, ale stejný “tok” obrázků i u ostatních uživatelů a přátel. Je toho opravdu hodně, co Color v předělané verzi pro FB, nabízí.

DODATEK z 23.8.2013: App není v současné době již dostupná v App Store. Podle všeho byl celý projekt ukončen.