Photos – Jak na fotografie na Macu a na iOS zařízeních

Apple novou aplikací Photos/Fotky nahradil původní iPhoto a přišel se zcela novou koncepcí sdílení fotografií mezi počítačem a mobilními zařízeními. Přestože jsou Photos na první pohled velice jednoduchou aplikací, pro řadu fotografů a fotografických fandů vznikla řada problémů a otázek, které je třeba zodpovědět. Nechcete ztrácet čas experimentováním a ohrozit svůj fotoarchiv? Přijďte na náš kurz! 

Co vás čeká?

Těšte se na praktický workshop, na kterém si nejen vysvětlíme fungování Photos, ale hlavně knihovny fotografií na iCloudu. Zaměříme se zejmena na konkrétní scénáře z každodenního života a vysvětlíme si, pro koho jsou a pro koho nejsou Photos vhodné, jak je nasadit a jak používat. Lektor vás naučí, jak s pomocí Photos mít všechny své fotografie snadno a rychle k dispozici na všech svých zařízeních. Vysvětlíme si, jak iCloud šetřit místo v zařízeních, jak fotky organizovat a sdílet. Konkrétně se zaměříme na:

  • Srovnání Photos s iPhoto a Aperture
  • Podrobné vysvětlení, jak funguje knihovna fotografií na iCloudu
  • Efektivní nastavení knihovny na Mac OS X i iOS
  • Import existujících fotografií a knihoven fotografií
  • Možnosti organizace fotografií ve Photos
  • Srovnání Photos s aplikacemi od Adobe, PhaeOne a dalších

Celý  workshop bude probíhat formou diskuze mezi lektorem a účastníky kurzu. Lektor bude mít iPhone, iPad i Mac připojený k velké obrazovce tak, aby každý pohodlně viděl všechny prezentované postupy a aplikace. Zároveň budou moci účastníci pracovat souběžně s lektorem na svých zařízeních.

Jak bude workshop probíhat?

Zapomeňte na nudné teoretické přednášky a PowerPointové prezentace. Budeme společně pracovat, diskutovat a vše si budete moci vyzkoušet v praxi. Cílem workshopu je předvádět konkrétní postupy, využití konkrétních aplikací a vychází z mnohaleté každodenní praxe lektora. Společně projdeme jednotlivá nastavení, aplikace i jejich použití.

Vždy cca po hodině uděláme 10 minutovou přestávku pro občerstvení. Po skončení workshopu bude 30 minutový prostor pro diskuzi a individuální konzultace.

Kdo je lektorem?

Lektorem workshopu je Honza Březina, certifikovaný trenér Applu (ACT), zkušený lektor, profesionální fotograf, obrovský fanda Applu a moderních technologií. Honza se Applu věnuje již více jak deset let a jistě jej znáte například jako jednoho z protagonistů nejznámnějšího českého Apple videocastu Digit. iCloud pomáhal nasadit jak v malých, tak i středních firmách. Bližší informace o lektorovi najdete na jeho webových stránkách.

Co budete potřebovat?

Na workshop doporučujeme přinést svůj vlastní Mac a iPad, pokud je máte k dispozici a chcete přímo s lektorem postupy procvičovat. Kurz nevyžaduje žádné konkrétní znalosti či zkušenosti. Stačí základní schopnost ovládat iOS a MacOS X.

Pokud vlastního Maca nemáte nebo jej nechcete přenášet, tak Vám jej zapůjčíme. Stačí v registraci zaškrtnout, že budete našeho Maca potřebovat.

Kde, kdy a za kolik?

  • 28. května 2015 od 9 do 12 hodin v našich nových prostorech (Zborovská 66, Praha 5 Smíchov). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 7 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.
  • 24. června 2015 od 14 do 17 hodin v našich nových prostorech (Zborovská 66, Praha 5 Smíchov). Kapacita workshopu je omezena na maximálně 7 osob, aby byl zajištěn dostatek prostoru pro diskuzi a individuální přístup lektora. Kurzovné je 1590Kč.
  • Tento workshop si  můžete kdykoli objednat i jako individuální školení za 2490Kč. Stačí nás jen kontaktovat a dohodnout si individuální termín.

Máte o workshop zájem? Přihlaste se na něho na stránkách Ilumio.cz.