Životopis Steva Jobse už 16. listopadu

Potvrzeno !!! Biografie Steva Jobse (autor: Walter Isaacson) v českém překladu vyjde definitivně 15. listopadu 2011 a na pulty českých knihkupectví se dostane o den později. Vím, že to není žádná novinka a nesouvisí to příliš ani s fotografováním iPhonem. Nicméně výjimky potvrzují pravidlo:-)

V USA se čtenáři dočkají už 24. října. Pokud vládnete skvělou angličtinou, ve stejné datum bude ke stažení i přes iTunes. Česká verze je téměř před dokončením a už nyní je o ní obrovský zájem. Potvrzují to alespoň předobjednávky v nakladatelství PRÁH, které má práva na vydání životopisu u nás. Podle informací, které blog iPhonefoto.cz má, se čtenáři můžou těšit na 600 stran informací, které jsou lákavé nejen pro uživatele a fanoušky loga s nakousnutým jablkem, ale i manažery, kteří se určitě budou chtít životem a tvorbou legendárního vizionáře Jobse inspirovat.

Vzhledem k silnému zájmu o knihu nakladatel odhaduje, že v první vlně se na domácím trhu prodá cca 15 000 výtisků. Nicméně celkový prodej se přiblíží podle jeho odhadu hranici 30 tisíc kusů. Pokud se chcete dostat do první vlny, doporučuji provést objednávku co nejdříve. Nejlépe prostřednictvím speciálně vytvořené stránky: http://www.steve-jobs-zivotopis.cz/. Na ní bude kniha k dispozici i v elektronické podobě a cenově zvýhodněna. Bohužel, zatím to vypadá tak, že v iTunes nebo Apple Store českou verzi knihy nenajdeme.

 Info o knize:

Na podkladě více než čtyřiceti rozhovorů s Jobsem provedených v průběhu dvou let – a stejně tak interview s více než stovkou členů jeho rodiny, přátel, konkurentů, soupeřů i kolegů – pojednává tato kniha o životě plném vrcholů i propastí a o pronikavě intenzivní osobnosti tvořivého podnikatele, jehož vášeň pro dokonalost a železné odhodlání zcela převrátilo šest odvětví lidské činnosti: osobní počítače, kreslené filmy, hudbu, telefony, počítačové tablety a digitální tisk.

 Info o autorovi:

Walter Isaacson, výkonný ředitel Aspenova Insitutu, byl vedoucím CNN a šéfredaktorem časopisu Time. Napsal knihy Einstein: His Life and Universe (Einstein: Jeho život a okolní vesmír), Benjamin Franklin: An American Life (Benjamin Franklin: Americký život) a Kissinger: A Biography (Kissinger: Životopis). Spolu s Evanem Thomasem napsal The Wise Men: Six Friends and the World They Made (Moudří mužové: Šest přátel a svět, který vytvořili). Žije s manželkou ve Washingtonu, D.C.