Bubo změní váš iPhone k nepoznání

Pamatujete si na tu příšerně vlezlou oplechovanou sovu jménem Bubo z filmu Souboj Titánů ?  Jestli ne,nevadí. Na jméno Bubo můžete už nějaký ten pátek narazit i při pátrání po netradičním příslušenství pro iPhone a iPod Touch. Říkají mu přesně Bubo OWLE a vyvinula ho už před dvěma lety firma Action Life Media (ALM). Bubo slouží jako příslušenství především pro filmaře. Používat si ho zvykli ale i iPhone fotografové. Konstrukce OWLE působí z designérského hlediska sice trochu neforemně, pomyslnou „ošklivost“ ale dohání praktičností při použití v akci. Autoři nejprve vyrobili verzi pro iPhone verze 3 a 3G, současně nenechali stranou ani zájemce z řad majitelů iPodu Touch. A protože se Bubo ujal a slavil mezi uživateli celkem slušný úspěch, je už přes rok je na trhu i varianta pro 4. generaci telefonu.

owle-bubo-iphone-video_1

Poslední, před několika dny představená verze 4S má stejné rozměry jako její předchůdce, zařízení OWLE lze tudíž používat hravě i pro ni.

Bubo funguje tak, že do něho iPhone „zapouzdříte“. Zkrátka telefon zasunete do silikonového obalu a vložíte do zadní části konstrukce, vyrobené z hliníku. Modul  je o něco těžší, než jak na první pohled působí. To však vyhovuje především filmařům, kteří tak lépe drží při pohybech s přístrojem stabilitu a minimalizují otřesy.  Základní verze je k dostání za necelých 170, – amerických dolarů (při aktuálním kurzu asi 3 000,- korun). V balení je kromě modulu, který disponuje i úchytem v podobě „sáněk“ pro mikrofon, světlo a jiné příslušenství, také silikonové pouzdro pro upevnění iPhonu. A pochopitelně širokoúhlý objektiv s parametry 0,45 x 37mm a malý, externí mikrofon. Ten se dá, pokud se k tomu časem rozhodnete, vyměnit i za některý ze dvou modelů značky Rode, která s ALM spolupracuje. Za lepší z nich ale utratíte dalších cca 230,- USD.

owle-bubo-iphone_4

Celá sestava je konstrukčně přizpůsobena k uchycení na různé typy stativů. Podobný set se dá koupit i pro iPod Touch. Přikoupit k němu lze i externí světlo pro práci v šeru nebo ve tmě. Mezi nejčastější uživatele „sovy“ patří nejen amatéři, ale i profesionální filmaři, internetoví novináři, dokumentaristé a videobloggeři.