Varování: Tyhle aplikace nebrat !!!

Stává se to výjimečně, ale přeci. V App Store jsem po delší době narazil na několik fotoaplikací, které jsou si vzájemně podobné a zpravidla výrazně předražené. Ano, někteří vývojáři zkrátka jednou za čas vypustí do světa “laciné”, velmi ošizené aplikace s minimálním počtem funkcí a efektů. A přitom je záměrně “naklonují” a ke všemu nasadí vyšší cenu ve snaze na nich rychle a nekale vydělat. Nic proti tvůrcům, kteří naprogramují náročnější a skvěle fungující aplikace (naštěstí je jich valná většina). Těm klidně za zajímavou app zaplatím i vyšší cenu. Někteří si to naopak ale rozhodně nezaslouží. Dokonce si je klidně troufnu označit za podvodníky.  Na sérii PODVODNÝCH a podezřelých app jsem už před časem upozorňoval ve dvou článcích,  najdete je TADY a nebo ZDE.

Myslím, že je na čase vás před dalšími, podobnými app právě teď znovu varovat. Tady jsou další z těch, které vás můžou na první pohled zaujmout, ale upozorňuji předem: Pozor na ně !!! Nedoporučuji je stahovat !!!

Příkladem za všechny je například novinka Camera Magic Pro, u níž najdete cenu neuvěřitelných 7,99,- eur !!! Když se na ni podíváte podrobněji, velmi rychle poznáte, že za tuhle částku dostanete hodně málo:-( Pár efektů a lákavě vypadající design.  Zkrátka faleš. Nedůvěryhodně působí i informace o app. Kolik toho asi může umět aplikace, jejíž data mají velikost pouze 1,5 MB ? A další argument proti – servis developera. U drtivé většiny slušných aplikací  je k dispozici nejen podrobný a přesný popis toho, co všechno její vývojáři nabízejí za funkce, ale i odkaz na promo web nebo videa k aplikaci, kde se dozvíte podrobnosti. V případě Camera Magic Pro se nedozvíte naprosto nic. Jediným odkazem je tak profil na Twitter, kde pro změnu nenajdete jedinou informaci, jediný příspěvek. Trochu podezřelé, nemyslíte ?

Ostatně, podívejte se nejen na screenshot zmiňované app Camera Magic Pro, ale i její “klon” s názvem Frame and Border for iPhone. Obě mají stejný rukopis – jistého Linh Hoang Thuy z App Com… Dost pochybuji, že někdo takový vůbec existuje:-(

Screenshot 1. Camera Magic Pro – lákavý design, ale minimum funkcí a vysoká cena!

 

Screenshot 2. Frame and Border – to samé… Stejný tvůrce, stejně podezřele vysoká cena !

ALE POZOR !!!! To není zdaleka všechno !!! Podívejte se na další screenshot – č. 3. Nepřijde vám něco podivného při jeho srovnání  se screenshotem č. 2 ??? Ano, velmi podobná upoutávka na nákup app, použití stejných promo fotografií a ikon aplikace, a z zhruba i stejný typ a počet efektů, které navíc nejsou nijak atraktivní !!! Screenshot č. 3 jsem použil vloni začátkem listopadu k již zmiňovanému  článku o PODVODNÝCH aplikacích. Podívejte se na něj, pochopíte další úskalí a souvislosti těchto nečistých praktik a postupů některých autorů. Tehdy app v několika podobných klonech nabízel jistý Do Quang Duong z Max Gunner LLC (nebo, že by to byl ten samý člověk, případně skupina lidí, jako dnes ?).

V obou případech každopádně najdete shodné indície. Nulová podpora, žádný web na propagaci, minimum stop po autorech, kteří jindy rádi a velkoryse svojí práci propagují. Proč asi ? Patrně to nebude jen tak. Takže pozor, važte dobře, kterou app si koupit. Je přitom jedno, jakou má cenu (u těch vyšších to pochopitelně platí dvojnásob). Jde spíš o to, že zaplatíte za něco, co vám žádnou radost, efekt či zábavu nepřinese. Naopak. Spíš zkazí náladu.

Screenshot 3. Photo Camera Effects Pro – Jiný tvůrce, ale velmi podobné indicie. Náhoda ?

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz